Michał Dworczyk koronawirus. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 10 Czerwca 2020

Człowiek Mateusza Morawieckiego mocno skrytykował tysiące Polaków. Wszystko zdarzyło się w programie na żywo

Michał Dworczyk udzielił ważnego wywiadu Programowi 1 Polskiego Radia. Bliski współpracownik Mateusza Morawieckiego stanowczo skrytykował postawę wielu Polaków, którzy zachowują się, jakby pandemia ostatecznie się zakończyła. Podobne zachowanie może jednak doprowadzić do poważnych komplikacji.

Michał Dworczyk pojawił się jako gośc jednej z audycji Polskiego Radia. Szef KPRM zaapelował przede wszystkim do społeczeństwa o rzetelne podejście do zaleceń i obostrzeń.

- Musimy pamiętać o dystansie społecznym oraz o ograniczeniach i zobowiązaniach, które w nowej rzeczywistości nas obowiązują. Musimy być po prostu odpowiedzialni - stwierdził stanowczo Dworczyk.

Wczorajsze doniesienia dały nadzieję. Niestety sytuacja jest poważna, nagłe, bardzo złe wieści ze ŚląskaWczorajsze doniesienia dały nadzieję. Niestety sytuacja jest poważna, nagłe, bardzo złe wieści ze ŚląskaCzytaj dalej

Michał Dworczyk krytycznie o nieodpowiedzialnym zachowaniu w dobie pandemii

Co więcej, działacz zdecydował się skrytykować postawę tych, którzy zachowują się, jakby koronawirus był już jedynie przeszłością.

- Dynamika wzrostu zakażeń została opanowana, służba zdrowia radzi sobie z nowymi zachorowaniami. Niemniej jednak COVID-19 w dalszym ciągu jest problemem, a część Polaków zachowuje się, jakby koronawirus kompletnie zniknął - przekazał współpracownik premiera, nie ukrywając, że sytuacja nadal pozostaje poważna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje znany duchowny, zmarł po dramatycznej walce z rakiem. Atakował Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

Ostatecznie Michał Dworczyk pochwalił także politykę prowadzoną przez swego przełożonego. Jak stwierdził, decyzje rządu pozwoliły Polakom uniknąć prawdziwego dramatu. Ten niejednokrotnie miał bowiem miejsce poza granicami naszego kraju.

- Kilka miesięcy temu z niektórych włoskich miast nocą ciężarówki wywoziły ciała zmarłych na COVID-19, a w Stanach Zjednoczonych w Central Parku planowano tymczasowe pochówki. To wszystko miało na świecie miejsce, a my tego uniknęliśmy dzięki polityce realizowanej przez rząd. Udało nam się wypłaszczyć krzywą zachorowań, a służby medyczne mogły zapanować nad epidemią - podkreślił szef KPRM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: Polskie Radio

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News