Michał Dworczyk. YouTube / RMF FMŹródło: YouTube / RMF FM
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Maja 2020

Wpadka bliskiego współpracownika Morawieckiego na żywo. Na pytanie dziennikarza odpowiedziała głucha cisza

Michał Dworczyk był dziś gościem RMF FM. W rozmowie zaznaczył m.in. że w jego opinii przeprowadzenie wyborów 10 maja może okazać się niemożliwe. Szef kancelarii premiera został również zapytany o obecną wysokość zasiłku dla bezrobotnych. Tu pojawiły się pewne kłopoty.

– Mam nadzieję, że wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie i większość rządowa robi wszystko, żeby ten termin został utrzymany. Konstytucja przewiduje, że wybory mogą się odbyć do 23 maja – przekazał polityk w porannej rozmowie z dziennikarzem RMF Robertem Mazurkiem.

Dworczyk ocenił, że obecna sytuacja jest wyjątkowo trudna: kryzys gospodarczy wywołany epidemią połączył się bowiem z dużym napięciem na scenie politycznej. – Uważam, że jest bardzo prawdopodobne, że na 10 maja nie będziemy mogli przygotować wyborów ze względu na napięcie polityczne. Ale mam nadzieję, że one się odbędą 10 maja – powiedział.

Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowiskoAndrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowiskoCzytaj dalej

Michał Dworczyk: "Nie chcę strzelać"

– Wierzę, że w tym tygodniu wygra poczucie odpowiedzialności za państwo i parlamentarzyści przegłosują ustawę pozwalająca na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych – dodał szef kancelarii Mateusza Morawieckiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Emeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczy

Temat nadchodzących wyborów nie był jednak jedyną poruszoną w rozmowie kwestią. Robert Mazurek postanowił wypytać Dworczyka o zapowiadane przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz minister rozwoju Jadwigę Emilewicz podniesienie zasiłku dla bezrobotnych. W tym miejscu natrafiono jednak na pewien problem.

Zapytany, ile wynosi obecnie wspomniany zasiłek, szef kancelarii długie sekundy wymownie milczał. W efekcie przyznał, że "nie chce strzelać" i poprosił dziennikarza stacji o podanie kwoty.

Przypomnijmy, że proponowana przez Andrzeja Dudę podwyżka zasiłku miałaby wynieść aż 51 proc. Dworczyk wskazał, że propozycja prezydenta jest obecnie weryfikowana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowy test na COVID-19. Wykryje infekcję, zanim chory zacznie zarażać
  2. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  3. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  4. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  5. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  6. Koniec z 14-dniową kwarantanną dla przyjezdnych. Będą nowe zasady przekraczania granic europejskiego państwa

Źródło: rmf24.pl