Mężczyzna. (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/jangol2/Źródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/jangol2/
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Lipca 2020

We wsi dowiedzieli się, że Mariusz jest gejem. Jego życie jest zagrożone, robią zebrania pod domem, próbowali otruć psa. Potrzebna pomoc

Mężczyzna imieniem Mariusz jest wyzywany, atakowany i prześladowany tylko dlatego, że jest homoseksualistą. Na podkarpackiej wsi próbowano nawet otruć jego psa. Niewyobrażalne, okrutne i nieludzkie zachowanie zostało opisane w mediach społecznościowych. Mieszkaniec małej miejscowości prosi o pomoc.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawił się wpis aktywisty grupy "Stonewall". Mateusz Sulwiński przekazał ważny apel o pomoc dla Mariusza, który jest prześladowany przez wzląd na swoją orientację seksualną. Odkąd lokalna społeczność odkryła, że mężczyzna jest gejem zaczęła traktować go w skandaliczny sposób. "Od tej pory jego życie stało się potwierdzeniem najkoszmarniejszych stereotypów o życiu w tym regionie Polski" - wskazuje działacz "Stonewall". 

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej

Mężczyzna jest wyzywany i prześladowany tylko dlatego, że jest gejem. "Potrzebujemy pomocy"

Mateusz Sulwiński informuje, że wobec mężczyzny padły już groźby śmierci. Jest on też wyzywany i bity na ulicach podkarpackiej wsi. Skandaliczne zachowanie sąsiadów wywołało problemy psychiczne u Mariusza. Ofiarą prześladowań stał się też pies chłopaka. Homofobi próbowali otruć czworonoga w akcie nienawiści. Dochodzi też do zgromadzeń pod domem mężczyzny. Zebrani ludzie wykrzykują wulgarne hasła pod adresem mężczyzny nawiązując do jego orientacji.

Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaJoanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaCzytaj dalej

"Zaczęło się od ataków słownych, które stopniowo przechodziły w groźby śmierci a w końcu w ataki fizyczne. Według relacji Mariusza cała wieś traktuje go poniżej godności, problem jest nawet z byciem normalnie obsłużonym w sklepie. Ktoś próbował otruć jego psa. Obecnie sytuacja wygląda tak, że okoliczni mieszkańcy urządzają sobie zgromadzenia pod jego domem - dosłownie kilkanaście osób stoi na ulicy i krzyczy. Taka forma weekendowej rozrywki, brakuje jedynie płonących pochodni" - wskazuje Mateusz Sulwiński.

Mariusz nie otrzymuje też wsparcia od funkcjonariuszy policji. Sulwiński wskazuje, że nie przyjeżdzają i nie regują na zawiadomienia składane przez mężczyznę. Tamtejsze służby miały nie chcieć przyjąć zeznań bitego i prześladowanego homoseksuality. "Kiedy poszedł na komisariat osobiście, odmówiono mu spisania zeznań. Dowiedział się za to, że powinien iść z tym do sądu. Mariusz ma taki zamiar, ale trudno uznać to za sprawne rozwiązanie problemu.Mariusz nabawił się silnych stanów depresyjnych i lękowych, ma myśli samobójcze i zaburzenia odżywiania" - podaje Sulwiński na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najpierw uderzyła choroba, później śmierć. Tragedia córki Pazury i jego całej rodziny boli do dzisiaj
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Wakacyjne 500 plus z ograniczonym czasem. Znamy już termin ważności świadczenia
 

Mężczyzna potrzebuje naszej pomocy. Okażmy wsparcie Mariuszowi, który od kilku dni jest traktowany jak człowiek gorszej kategorii. Sulwiński prosi o pomoc i nagłośnienie jego sprawy. Wiemy, że chłopak jest w stałym kontakcie z psychologami i specjalistami, którzy próbują pomóc mu w przejściu przez niewyobrażalnie przykre chwile. "Od miejscowości Mariusza dzieli nas jednak 500 kilometrów i mamy poczucie, że nie jesteśmy w stanie zorganizować pomocy adekwatnej do potrzeb" - informuje działacz "Stonewall".

Link do treści apelu znajdziecie TU.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś druga rocznica śmierci Kory. Siostra ujawniła, jakie były ostatnie słowa gwiazdy
  2. Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
  3. Pieniądze z UE uzależnione od praworządności? Niejasna sytuacja Polski
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję

Źródło: [Facebook/Mateusz Sulwiński]