mężczyzna. Pexels/Jens zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pexels/Jens zdjęcie ilustracyjne
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 22 Lipca 2020

Polski raper zabił niepełnosprawnego mężczyznę w niewyobrażalny sposób, bo nie podobał mu się jego wygląd. Szczegóły sprawy tylko dla osób o mocnych nerwach

Mężczyzna zabił 66-letniego, upośledzonego człowieka ze szczególnym okrucieństwem. Sąd wymierzył mu za to karę 25 lat pozbawienia wolności. Z wyrokiem nie zgadza się prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który zapowiedział wniesienie w tej sprawie skargi do Sądu Najwyższego.

Do morderstwa doszło 18 listopada 2017 roku na targowisku w Legnicy w województwie dolnośląskim. To właśnie tam udał się sprawca - Marcin M, znany raper, który pod wpływem alkoholu i narkotyków zaczął demolować stragany handlarzy, którzy oferowali tam swoje produkty.

Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarłoCiotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarłoCzytaj dalej

Mężczyzna skazany - Ziobro zapowiada skargę do SN

W związku z agresywnym zachowaniem Marcina M. na miejsce została wezwana policja. Mężczyzna szybko zbiegł z miejsca zdarzenia, skąd trafił na ulicę Chojnowską. Niestety, na swojej drodze spotkał swoją ofiarę  - Leszka N., 66-letniego upośledzonego mężczyznę, którego z niezwykłą brutalnością zaatakował.

Watykan wytoczył proces księdzu z Polski, ponieważ polska prokuratura umorzyła sprawę. Sytuacja, jakiej nie byłoWatykan wytoczył proces księdzu z Polski, ponieważ polska prokuratura umorzyła sprawę. Sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Leszek N. szedł do sklepu po pieczywo, nigdy wcześniej się nie poznali. Był on zatem zupełnie przypadkową ofiarą. Marcin M. zaczął z całej siły bić i kopać 66-latka. W efekcie mężczyzna doznał bardzo rozległych obrażeń, m.in. wieloodłamowych złamań kości twarzoczaszki a także pęknięcia wątroby, co skutkowało masywnym krwotokiem wewnętrznym i zewnętrznym - Zgon 66-latka był następstwem wielokrotnych kopnięć w głowę. Zmarł na miejscu - mówiła w rozmowie z "Wyborczą" Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

W trakcie procesu Marcina M. oskarżony zeznał, że do morderstwa namówił go sam szatan. 66-latek miał być z kolei demonem, który prześladował rapera i od którego oskarżony chciał się "uwolnić".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Uwielbiany na całym świecie produkt może zniknąć ze sklepowych półek. Przez brak jednego składnika

Powołani przez sąd biegli z zakresu psychiatrii stwierdzili, że zaburzenia psychiczne są przez Marcina M. jedynie symulowane, a wszystkie opowieści są wymysłem mającym uchronić go przed zakładem karnym. Stwierdzono także, że w trakcie morderstwa oskarżony był pod wpływem alkoholu oraz kokainy. 

Sąd Okręgowy w pierwszej instancji skazał Marcina M. na 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok został w lipcu 2019 roku podtrzymany przez Sąd Apelacyjny. Z decyzją sądu nie zgodził się prokurator generalny. Zdaniem Zbigniewa Ziobry "sąd nadał zbyt duże znaczenie okolicznościom łagodzącym i nie docenił okoliczności obciążających" i dlatego jako uprawniony do składania tego typu wniosków zamierza złożyć skargę do Izby Karnej Sądu Najwyższego. 

Źródło: Gazeta Wyborcza

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Morawiecki: Polska największym beneficjentem Funduszu Spójności
  2. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  3. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  4. Miał koronawirusa i poszedł na zakupy. Sąd wymierzył 60-latkowi surową karę
  5. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel