Mężczyzna przebywał w kwarantannie. Zmarł.. Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL,EU, CC0Źródło: Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL,EU, CC0
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Marca 2020

45-latek z Głogowa zmarł w kwarantannie. Padły mocne oskarżenia pod adresem rządu

Mężczyzna przebywał w kwarantannie domowej w Głogowie (woj. dolnośląskie). Policjanci podczas codziennej kontroli znaleźli go w domu martwego. 45-latek czekał na testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Niestety nie doczekał się ich, a na pomoc było już za późno. "Róbcie testy, nie oszukujcie ludzi" - apeluje więc do rządu starosta powiatu, w którym mieszkała ofiara.

Starosta powiatu głogowskiego Jarosław Dudkowiak apeluje do polskiego rządu o większą ilość i dokładność testów na obecność koronawirusa, gdyż ich brak lub zbyt długi okres oczekiwania na wyniki mogą mieć niekiedy straszliwe skutki. Na razie nie wiadomo, co było dokładną przyczyną śmierci 45-latka z Głogowa i czy przyczynił się do tego wirus, jednak jest to niewykluczone. Wiadomo, że przebywał w kwarantannie domowej i niedawno wrócił z Niemiec.

Zmarła 37-letnia kobieta, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Zmarła 37-letnia kobieta, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala. "Czekamy na diagnozę"Czytaj dalej

Mężczyzna przebywał w kwarantannie domowej i zmarł. Mocny apel starosty

- Najważniejszy apel do rządzących: róbcie testy, nie oszukujcie ludzi - zaapelował Jarosław Dudkowiak, starosta powiatu głogowskiego.

Jak podają lokalne media, 45-latek był kierowcą tira i niedawno wrócił z Niemiec. Mężczyzna został objęty przymusową kwarantanną domową i czekał na testy na obecność koronawirusa.

Jak podaje "Polsat News", podczas codziennej kontroli policjanci próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną. Niestety bez skutku, co wzbudziło niepokój funkcjonariuszy. Miało to miejsce w sobotę. Szybko podjęte zostały działania. Wezwano strażaków, a kiedy służby weszły do środka mieszkania, znaleziono w nim ciało 45-latka. Na pomoc było już za późno. W tej chwili ustalana jest przyczyna śmierci mężczyny. Niewykluczone, że przyczynił się do tego wirus, a 45-latek był pozostawiony w kwarantannie bez wykonanego w porę niezbędnego testu na obecność COVID-19.

- Wzywam rządzących, ministra zdrowia, aby te testy były, żeby nie okłamywać społeczeństwa. Osoby, które są w kwarantannach mają problem z wykonaniem testów - mówił starosta i dodał, że sanepidy "zgłaszają zapotrzebowanie na te testy i tych testów po prostu te osoby nie mają". - Jeżeli osoby, które podejrzewają u siebie koronawirusa, bo czują się źle, nie pojadą do szpitala zakaźnego, to czas oczekiwania na testy to kilka dni - powiedział. To już nie pierwszy raz, gdy w przestrzeni publicznej pojawiają się oskarżenia, że rządzący nie zapewniają Polakom potrzebnej liczby testów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Stanowcza opinia polskiego nauczyciela. Wytknął wszystkie problemy polskiej szkoły, wpis stał się hitem
2. Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy

"Informuję, że obecnie nieznana jest przyczyna zgonu i trwa badanie okoliczności śmierci mężczyzny" - napisał w oświadczeniu cytowanym przez portal gazetawroclawska.pl wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

"Apeluję o powstrzymanie emocji i wypowiedzi, bo dopiero opinia lekarzy i wynik postępowania wskażą przyczynę śmierci. Jednocześnie w odniesieniu do słów Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka informujemy, że obecnie mamy wystarczającą ilość testów i są one wykonywane systematycznie. Przekazujemy wyrazy współczucia dla rodziny" - dodał wojewoda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Dwóch Polaków próbowało dostać się do Czech. Wskoczyli do rzeki, kuriozalny finał sprawy
  4. Porażające słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Wybory prezydenckie nie zostaną przełożone"
  5. Czy to rozsądne zachowanie? Ksiądz spowiada wiernych na parkingu w Maryland
  6. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna

Źródło: polsatnews.pl