Mężczyzna próbował zapłacić banknotem prezentowym. Policja ParczewŹródło: Policja Parczew
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Lipca 2020

Zapłacił banknotem o nominale 200 zł za paliwo. Właściciel przyjrzał mu się i oniemiał, od razu zgłosił sprawę na policję

Mężczyzna zapłacił za paliwo na stacji w miejscowości Rudno (powiat parczewski) banknotem, który powinien był wzbudzić zainteresowanie, obsługującej go przy kasie osoby. Tak się jednak niestety nie stało a klient na domiar złego, otrzymał z kasy jeszcze 100 zł reszty.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce pod koniec kwietnia tego roku a opisał ją m.in. portal lublin112.pl. Pewien mężczyzna udał się na stację paliw w Rudnie aby zatankować i zrobić nieduże zakupy. Za wszystko zapłacił banknotem o nominale 200 zł. 26-latek trzymał również 100 zł reszty.

Nagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaNagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaCzytaj dalej

Mężczyzna zapłacił dziwnym banknotem

Musiało minąć kilka dni, aby właściciel stacji paliw zdał sobie sprawę, że klient był oszutem. Sprawę natychmiast zgłosił parczewskim policjantom, którzy ruszyli na poszukiwania mężczyzny. Co takiego znajdowało się na banknocie? Nie była to zwyczajna "podróbka" nominału, mająca go wprost imitować. Na banknocie napisane było drukowanymi literami "Souvenir, nie jest środkiem płatniczym".

Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądAgnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądCzytaj dalej

Oznacza to, że 26-latek za swoje zakupy i paliwo zapłacić chciał tzw. banknotem prezentowym. Ich przeznaczenie z założenia jest wyłącznie rozrywkowe. Nie bez powodu znajdują się na nich wyraźne ostrzeżenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkoły

2. Surowe kary dla grzybiarzy. Z lasu wyjedziesz z koszem grzybów, ale może też z wysokim mandatem

W dniu, w którym właściciel stacji zdał sobie sprawę, w jaki sposób za zakupy "zapłacił" mężczyzna, policja podjęła działania. Kryminalni bardzo szybko namierzyli 26-latka. Okazało się, że mieszka w gminie Komarówka Podlaska. Został zatrzymany w swoim domu i eskortowany do policyjnej celi. Za tego typu oszustwo Kodeks Karny przewiduje karę nawet 8 lat więzienia.

Niestety, jak dowiadujemy się z policyjnych stron, nie była to pierwsza sytuacja, w której teoretycznie przeznaczone do zabawy banknoty, posłużyć miały za środek płatniczy. Dlatego też funkcjonariusze zachęcają do dokładnego sprawdzania nominałów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tramwaj potrącił mężczyznę. Jego stan jest ciężki
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Krzysztof Jackowski wyjawił przepowiednię o wakacjach. Mówi o sierpniu

Źródło: lublin112.pl