. YouTube/istotne.pl
Źródło: YouTube/istotne.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Lutego 2020

Biegał z siekierą po rynku. Na nagraniu widać brak przygotowania strażników

Mężczyzna biegał po rynku w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) z siekierą. Goniło go trzech strażników. Pościg był trudny, dość oporny, żeby nie powiedzieć nawet komiczny i sprawiało to wrażenie braku profesjonalizmu i odpowiedniego przygotowania ze strony funkcjonariuszy. Wszystko zostało uchwycone na nagraniu miejskiego monitoringu zamieszczonego w sieci.

Do szokującego i niebezpiecznego zdarzenia doszło w centrum miasta, konkretnie na bolesławieckim rynku, we wtorek 11 lutego, około godz. 9:00 rano. 56-letni mężczyzna biegał po mieście z siekierą w ręku. Funkcjonariusze mieli trudności z ujęciem napastnika. Patrol zawiadomiła kobieta, która z przerażeniem poinformowała, że koło arkad chodzi mężczyzna z siekierą. Kobieta dodała, że napastnik groził tym niebezpiecznym narzędziem kobietom, które to ze strachu zamknęły się w pobliskim pomieszczeniu z bankomatem.

Pies zginął okropną śmiercią. Zbyt łagodny wyrok sądu dla oprawcy, internauci oburzeniPies zginął okropną śmiercią. Zbyt łagodny wyrok sądu dla oprawcy, internauci oburzeniCzytaj dalej

Mężczyzna biegał po rynku z siekierą. Fatalna kondycja i postawa strażników

Na nagraniu z miejskiego monitoringu zamieszczonym w sieci widać trwający pościg za biegnącym mężczyzną z siekierą. Za nim biegnie jeden strażnik, po chwili widzimy drugiego, a później jeszcze trzeciego. Każdy z nich wydaje się być wolny, a na pewno niewystarczająco szybki i sprytny, by ująć groźnego napastnika. 56-latek jest wiele kroków przed nimi, po drodze porzuca torbę.

W końcu znika za rogiem budynku, strażnicy biegną za nim, co jakiś czas zwalniają, a nawet przystają na moment lub idą szybkim truchtem, szczególnie dwaj ostatni, jakby tracili siły lub wenę i chęci. Albo jedno i drugie. W końcu filmik się urywa i nie wiadomo czy i po jakim czasie udało się strażnikom złapać mężczyznę.

Ze strony "istotne.pl" miasta Bolesławiec dowiadujemy się natomiast, że agresora przekazano patrolowi policji, która prowadzi dalsze czynności w sprawie oraz że mężczyzna trafił do szpitala psychiatrycznego na obserwację.

56-latkowi może grozić nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie za groźby karalne.

Internauci nie kryją swojego oburzenia postawą i kondycją strażników, która to pozostawia wiele do życzenia. Pod filmikiem wylała się fala krytyki.

"Ci strażnicy to są z I grupą inwalidzką?" - pyta jeden z internautów pod filmikiem zamieszczonym w serwisie YouTube.

"Nie wiem jak oni zdali testy sprawnościowe" - dziwi się inny internauta.

"Biegli tak, żeby przypadkiem nie dobiec. Przecież on miał siekierę..." - pisze jeden z komentujących nagranie.

Nagranie znajdziecie tutaj

ZOBACZ TAKŻE:

1. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat

2. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku