"Męskie Granie" Kinga Duda Dawid Podsiadło. (zdj. Il. ) ; YouTube/Męskie Granie
Źródło: (zdj. Il. ) ; YouTube/Męskie Granie
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Sierpnia 2020

Znany polski piosenkarz podczas występu zwrócił się wprost do Kingi Dudy. Na scenie pokazano symbol, który wstrząsnął całą Polską

"Męskie Granie" 2020. Dawid Podsiadło w swoim występie odniósł się do słów Kingi Dudy. Wytknął jej dawną wypowiedź podczas wiecu wyborczego prezydenta Polski. W jeden ze swoich przebojów wplótł zaskakujące słowa. Wielu fanów nie spodziewało się takiego zachowania.

Przedstawiciele polskiego show-biznesu nie często komentują bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Wielu z nich boi się zabierać głos w ważnych sprawach. Lęk wynika między innymi z ryzyka utraty fanów, którzy mogliby nie zgodzić się z daną opinią. W ostatnim czasie celebryci oraz wokaliści zaczynają angażować się w nasze życie publiczne. Jedną z tych osób jest Dawid Podsiadło, który przypomniał podczas "Męskiego Grania" deklaracje Kingi Dudy sprzed kilku tygodni.

Prawdziwa przyczyna śmierci Marii Czubaszek. Ujawniono kilka faktów, wielu nie zdawało sobie sprawyPrawdziwa przyczyna śmierci Marii Czubaszek. Ujawniono kilka faktów, wielu nie zdawało sobie sprawyCzytaj dalej

"Męskie Granie" 2020. Dawid Podsiadło odniósł się do słów Kingi Dudy. "Taki fajny apel miałaś"

Znana i popularna trasa koncertowa została zainicjowana w 2010 roku przez markę Żywiec. Pomysłodawcy chcieli umożliwić polskim muzykom zaprezentowanie się szerokiemu gronu odbiorców. Na scenach "Męskiego Grania" występowali jedni z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów. Dyrektorami artystycznymi przedsięwzięcia były też niezwykle doświadczone osoby, takie jak: Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik, czy też Krzysztof Zalewski. Podczas 10 edycji nietuzinkowego projektu wystąpił między innymi Dawid Podsiadło. Niespodziewanie zmienił słowa swojego utworu pt. "Trofeum".

Zbigniew Ziobro upokarzająco o niebinarnej aktywistce, odbierając jej godność. Zbigniew Ziobro upokarzająco o niebinarnej aktywistce, odbierając jej godność. "Bełkot. Mężczyzna, który dorabia ideologię"Czytaj dalej

Zwrot "Staję się potworem, bo wtedy czuję, że choć jestem tak naprawdę, nie ma mnie. To dzięki temu mogę na stary rower wsiąść, zamieszkać w kamienicy, nie myć rąk" został rozdzielony frazą "Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny". Cała sytuacja wywołała niemałą konsternację. Nikt nie spodziewał się, że Dawid Podsiadło przypomni deklaracje córki prezydenta. Przypomnijmy, że podczas koncertu artyści wyrazili też solidarność z osobami LGBT i rozwinęli tęczowe flagi na samym środku sceny.

Kinga Duda jeszcze nie dawno apelowała o zasypanie podziałów.

- Apeluję do państwa, aby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Ponieważ, niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, którego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści. Szanujmy się - apelowała Kinga Duda podczas wiecu wyborczego swojego Andrzeja Dudy. Internauci, działacze społeczni oraz przedstawiciele świata show-biznesu domagają się reakcji ze strony córki prezydenta na akty systemowej przemocy wobec osób LGBT. Przypomnijmy, że od kilku dni na ulicach Warszawy trwają protesty przeciwko brutalnym i radykalnym postawom funkcjonariuszy policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragiczny wypadek autokaru z Polakami. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Na wakacjach żądają dodatkowej opłaty. Masz prawo dostać zwrot, ale niewielu korzysta

"Męskie Granie" 2020 umożliwiło przekazanie ważnej wiadomości do mniejszości seksualnych. Artyści pokazując swoją soldarność, dołączają do grupy osób, które nie wyrażają zgody na dehumanizowanie i odbieranie godności tym, którzy nie mieszczą się w heteronormatywnej normie społecznej.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z "Męskiego Grania" na YouTube z 8 sierpnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Wypadek autokaru z Polakami za granicą. 1 osoba nie żyje, 30 osób rannych

Źródło: [Onet/NaTemat]