Meghan Markle i książę Harry wypisują się z rodziny królewskiej. Jaki teraz czeka ich los?
Źródło: Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Stycznia 2020

Z czego teraz będą żyć? Meghan Markle i książę Harry odchodzą z rodziny królewskiej

Meghan Markle i książę Harry wypisują się z rodziny królewskiej. Jak teraz będzie wyglądało ich życie i za co będą żyć? Książęca para od początku dawała jasno do zrozumienia, że nie mają zamiaru stosować się do wszystkich panujących na brytyjskim dworze zwyczajów i chcą być bardziej niezależni od reszty królewskiej rodziny. Zapowiedzieli przy tym, że chcą starać się również o niezależność finansową. Jednak rodzina nie podziela ich wyboru i zdecydowanie nie pochwala ich decyzji, mało tego - podobno o wszystkim dowiedzieli się już po fakcie i dopiero z mediów. Królowa Elżbieta II wpadła w furię. Zszokowało to także brytyjską opinię publiczną.

O swojej sensacyjnej decyzji książę Harry i Meghan Markle poinformowali w środę wieczorem w specjalnym oświadczeniu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Owsiakowi puściły nerwy ws. TVP. Istnieje realne ryzyko kolejnej tragedii?Owsiakowi puściły nerwy ws. TVP. Istnieje realne ryzyko kolejnej tragedii?Czytaj dalej

Meghan Markle i książę Harry wypisali się z rodziny królewskiej. Jaki teraz czeka ich los?

- "Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. Ta równowaga geograficzna pozwoli nam wychować syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej" - napisali w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Ich decyzję ocenią i komentują królewscy eksperci. - "Harry i Meghan wydają się mieć zwyczaj robienia rzeczy bez wiedzy o tym, co się wydarzy. Bardzo wątpię, aby ktokolwiek w Pałacu Buckingham - od Królowej w dół - wiedział, co się dzieje. Wydaje się, że jest to ciągłe robienie rzeczy po swojemu, co jest niewłaściwe" - stwierdził w rozmowie ze sky.com były królewski sekretarz prasowy Dickie Arbiter.

Brytyjski tabloid Daily Mail donosi, że członkowie rodziny królewskiej nie wiedzieli o planach Meghan Markle i księcia Harry'ego, a nawet jeśli wiedzieli o takich zamiarach, to nie wierzyli, że zostaną one faktycznie dokonane. Rodzina królewska podobno o wszystkim dowiedziała się z mediów, w tym królowa Elżbieta II, która podobno jest wściekła z powodu tej decyzji i ma ogromny żal do książęcej pary.

Jednak chcąc być zupełnie niezależni, w tym finansowo, za co będą teraz żyć?

Jak donosi Daily Mail i tak nie będzie to skromne życie i narzekać na brak pieniędzy nie będą mogli, bowiem monarchini wypłaca obecnie Harry'emu i Williamowi łącznie prawie 25 milionów złotych z ponad 400 milionów złotych rocznego Suwerennego Grantu, który finansowany jest z pieniędzy podatników na rzecz najstarszych członków rodziny królewskiej. Podobno starszy z braci otrzymuje tę większą część, więc można założyć, że około 10 milionów złotych idzie w ręce Harry'ego. Dodatkowo książe Harry może liczyć na zyski z majątku ojca, które wynoszą prawie 6 miliardów złotych. W zeszłym roku książę Karol podzielił się z synami tą kwotą - dał im po prawie 25 milionów złotych.

Książęca para ma w posiadaniu także osobisty majątek. Wartość netto Harry'ego szanowana jest na około 150 milionów złotych. Zaś prawie 100 milionów złotych mąż Meghan odziedziczył po swojej tragicznie zmarłej mamie - księżnej Dianie. Około 34 miliony złotych znajduje się też na założonym mu przez królową funduszu powierniczym. Natomiast sama Markle do biednych osób też nie należy, bowiem majątek osobisty Markle szacuje się na około 20 milionów złotych, oprócz tego Amerykanka wciąż zarabia na serialu "W garniturach", w którym gra jedną z głównych ról.

Pałac Buckingham także odniósł się do decyzji książęcej pary. - "Rozumiemy ich pragnienie, aby przyjęć inne podejście, ale są to skomplikowane kwestie, które będą wymagały czasu. Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie" - napisano w oświadczeniu Pałacu Buckingham

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Bardzo mocny apel Martyny Wojciechowskiej do Polaków o tragedii w Australii. Daje do myślenia i wyciska łzy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI