McDonald's. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 7 Września 2020

W McDonald's złamano prawo? Wyciekły poufne dane, urząd bada sprawę

McDonald's będzie miało problem? Udostępniono poufne dane dot. pracowników, które nie powinny zostać ujawnione. Urząd zajmuje się sprawą.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych ma wszcząć działania mające na celu dokładne ustalenie okoliczności wycieku danych osobowych pracowników restauracji McDonald's.

Jarosław Kaczyński przedstawił historię Polski, o której nikt nigdy nie słyszał? Wielu może być zaskoczonychJarosław Kaczyński przedstawił historię Polski, o której nikt nigdy nie słyszał? Wielu może być zaskoczonychCzytaj dalej

McDonald's i bezprawne ujawnienie danych wrażliwych

"Organ nadzorczy, analizując sprawę, zwrócił się do Spółki o złożenie wyjaśnień dotyczących stosowanych środków organizacyjnych i technicznych, a w szczególności czy Spółka dokonywała regularnego testowania, mierzenia i oceniania skuteczności środków technicznych i organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo przetwarzanych danych osobowych klientów i pracowników Spółki" - informuje urząd.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 99 groszy i już się najadasz, klienci Biedronki przecierają oczy ze zdumienia. Od dziś rozpoczęła się niebywała fiesta2. Zmniejszy poziom złego cholesterolu i ureguluje ciśnienie krwi. Wyjątkowy sok zadziała też na wrzody i problemy z żołądkiem

Publicznie udosteponiono dane w katalogu, do którego dostęp mógł mieć każdy. Urząd Ochrony Danych Osobowych, ma dojść w jaki sposób i dlaczego tak się stało. "Ewentualne dalsze kroki organ nadzorczy podejmie po ustaleniu wszelkich okoliczności w tej sprawie" - dodaje urząd.

Osobisty dramat gwiazdy Osobisty dramat gwiazdy "M jak miłość". Wiemy, co przeżyła i co się stałoCzytaj dalej

McDonald's otrzymało już informacje na ten temat 22 lipca. Sieć niezwłocznie zgłosiła sprawę do UODO. "Niezwłocznie przystąpiliśmy do zabezpieczenia danych oraz wyeliminowania możliwości dostępu do nich. Równolegle niezależne firmy rozpoczęły audyt w celu zidentyfikowania przyczyn incydentu, a także aktywnego rekonesansu aplikacji, w celu wykrycia podatności. W działania od początku zaangażowani byli inspektorzy ochrony danych osobowych firmy oraz naszych dostawców. Wyniki audytu wskazują na omyłkowe umieszczenie kopii bazy danych w nieprzeznaczonym do tego folderze" - tłumaczy w oświadczeniu McDonald's.

Sieć poinfromowała także, że naruszenie danych dotyczy jedynie pracowników, a nie gości restauracji.

Źródło: [Money.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie przywieziesz tak dużo pieniędzy zza granicy. Rząd planuje położyć łapę na zarobkach spoza Polski
  2. Kobieta zostawiła torebkę na bulwarach. Strażnicy miejscy zajrzeli do środka. "Zestaw" zaskoczył funkcjonariuszy
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone