Burger. TikTok/aly.sherbŹródło: TikTok/aly.sherb
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 2 Września 2020

Przez 24 lata nie wyrzuciła jedzenia z McDonald's. Nieprawdopodobny widok, można się zniechęcić

Jak wyglądałoby jedzenie z popularnej sieci restauracji fast food, gdybyśmy przechowali je przez prawie ćwierć wieku? Sprawdziła to jedna Amerykanka, która przez 24 lata zachowała frytki i burgera, zakupione w 1996 roku. To, jak zestaw wygląda teraz zniechęca do jedzenia.

Nagranie, na którym babcia użytkowniczki serwisu TikTok pokazuje jej 24-letnie jedzenie podbija sieć. Internauci są w szoku, że na hamburgerze nie ma ani śladu pleśni.

Wiadomości TVP mocno odpłynęły? Danuta Holecka na wizji bez ogródek: Wiadomości TVP mocno odpłynęły? Danuta Holecka na wizji bez ogródek: "Na tle innych wypadamy lepiej"Czytaj dalej

24-letni zestaw z McDonald’s
 

Pół miliona polubieni i 60 tysięcy udostępnień – to liczby, które osiągnął film użytkowniczki „aly.sherb”, nagrywającej filmy na TikToku. Na nagraniu jej babcia pokazuje pamiątkę, którą zachowała od 1996 roku. To frytki i hamburger z popularnej sieci restauracji fast food McDonald’s. Jedzenie jest w stanie nienaruszonym, nie widać na nim żadnej pleśni ani oznak, iż jest ono starsze, niż większość użytkowników tej chińskiej aplikacji. Babcia internautki nie jest jedyną, która postanowiła przechować jedzenie. Mieszkaniec Islandii swojego 11-letniego cheesburgera przekazał hostelowi, gdzie można go obserwować przez kamerkę internetową. Mimo wszystko, 24-letni zestaw jest najstarszym dotychczas udokumentowanym jedzeniem z restauracji McDonald’s. Nagranie na TikToku z 24-letnim jedzeniem można obejrzeć pod tym linkiem.

Powody, dla których jedzenie z McDonald’s nie gnije

Nowe fakty ws. pasażera z hulajnogą z Jeleniej Góry, przedstawił swoją wersję. Czy jest prawdziwa?Nowe fakty ws. pasażera z hulajnogą z Jeleniej Góry, przedstawił swoją wersję. Czy jest prawdziwa?Czytaj dalej

Wydawać by się mogło, że głównym powodem, dla którego jedzenie z sieci fast food nie gnije jest użycie ogromnych ilości substancji konserwujących, które zabezpieczają jedzenie przed gnicie. Otóż nie do końca. Oczywiście w jedzeniu z McDonald’s znajduje się wiele substancji konserwujących, jednak to nie ona są głównym powodem doskonałego zachowania jedzenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana
2. Mówią o niej "surówka antystresowa", wszystko z 1 powodu. Niesamowicie soczysta i smaczna, wygrywa prostotą wykonania

Chodzi o wodę, której w jedzeniu sieciówki jest bardzo mało. To właśnie ona odpowiada za tworzenie się bakterii. Cienkie i mocno wysmażone jedzenie zdąży całkowicie wyschnąć, nim bakterie zdążą się rozwinąć. Duże ilości tłuszczu i soli dodatkowo zabezpieczają przed gniciem.
 
Źródło: [haps.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiceminister znów się wygadał. Zdradził, ile dokładnie będzie wynosić minimalna emerytura i trzynastka
  2. Poseł PiS powiedział nieprawdę w TVP Info. Chodziło o COVID-19
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone