McDonald's. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 1 Września 2020

Wielkie zmiany w kultowym zestawie McDonald's. Znika czołowy produkt

Sieć restauracji McDonald’s po raz kolejny daje przykład, jak należy dbać o ekologię. Restauracja cały czas stara się ograniczyć plastik, który używany jest praktycznie wszędzie. Zniknęły już plastikowe słomki, teraz czas na kolejny krok.

Mowa o zabawkach, które od lat towarzyszą zestawom dziecięcym Happy Meal. McDonald’s zapowiada, że w przeciągu 2-3 lat znikną one z restauracji. Czy to oznacza koniec zestawu dziecięcego?

Poruszające sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Wielki artysta został niezwykle pożegnanyPoruszające sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Wielki artysta został niezwykle pożegnanyCzytaj dalej

McDonald’s wprowadza ekologiczne zmiany

Happy Meal istnieje w sieci restauracji fast food od 1979 roku. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego dziecka, które oprócz jedzenia, pragnie również otrzymać małą zabawkę. Firma zapowiada, iż nie zamierza całkowicie likwidować zestawu dziecięcego, ale dokona w nim koniecznych zmian, które ułatwią dbanie o mniejsze użycie plastiku. Adam Pieńkowski, dyrektor zarządzający McDonald’s Polska w rozmowie z Business Insider Polska potwierdził te informacje: „Już w tej chwili goście kupujący Happy Meal mają wybór. Mogą wybrać zamiast zabawki książeczkę dla dzieci, ale to nie jest docelowe rozwiązanie Pracujemy nad całkowitą eliminacją plastikowych zabawek” – skomentował.

Gwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszaćGwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszaćCzytaj dalej

Zmiany w McDonald’s mogą zająć kilka lat

Dyrektor McDonald’s Polska poinformował, że zmiany w sieci polskich restauracji mogą potrwać od 2 do 3 lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragiczne wieści na początek roku szkolnego. Są ranne dzieci, służby robią, co mogą
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Fenomenalne odkrycie w Izraelu. Opisano je w samej Biblii

„Chciałbym, żeby to była taka perspektywa dwóch-trzech lat. Na niektórych rynkach europejskich prowadzone są testy takiej strategii. To jest wyzwanie. Wizyty rodziców z dziećmi w naszych lokalach to nie tylko posiłek, ale także wspólne przeżycie pewnego doświadczenia. Smak i jakość jedzenia to tylko składowa pełnej całości. Zabawka, z którą dziecko wychodzi z takiego spotkania, okazuje się bardzo istotna i powinna być wartościowa” – mówi Adam Pieńkowski. Nowe zabawki mają być wykonane z papieru. Podobną decyzję podjęły restauracje giganta w Wielkiej Brytanii. Decyzja ta, pozwoli ograniczyć zużycie prawie 3 tys. ton plastiku.
 
Źródło: [gadzetomania.pl, Business Insider]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zwołują sztab kryzysowy w kancelarii Morawieckiego. Sytuacja jest fatalna