Przedstawiciele mBanku poinformowali o uruchomieniu usługi Paybynet.. Materiały prasowe mBankuŹródło: Materiały prasowe mBanku
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Listopada 2020

Doskonałe wieści, mBank wprowadza spektakularną nowość. Usługa pomoże tysiącom klientów

Przedstawiciele mBanku poinformowali o uruchomieniu usługi Paybynet. Zdaniem spółki sytuacja jest bezprecedensowa. Jest to bowiem pierwszy w Polsce przypadek zastosowania otwartej bankowości w wersji premium.

Szczegóły uruchomienia przelewów w systemie Paybynet przez mBank przytacza portal cashless.pl. Informację potwierdziło już biuro prasowej spółki.

Uczestniczka Uczestniczka "Millionerów" została okrutnie zhejtowana za swoją niefortunną odpowiedź. Internauci troszkę jednak przesadziliCzytaj dalej

Zdaniem wspominanego serwisu rozwiązanie przypomina tzw. pay by linki. Usługa nie będzie jednak wymagała korzystania z pośredników jak Przelewy24, czy popularne PayU. Zostanie uruchomiona bezpośrednio przez KIR będący operatorem systemów Elixir oraz Express Elixir.

Widocznym u odbiorcy nadawcą transakcji będzie w takim wypadku klient zlecający płatność. Zwrócono uwagę, ze Paybynet może zatem znaleźć wykorzystanie w usługach publicznych, gdzie wspomniany aspekt ma fundamentalne znaczenie.

mBank wchodzi do systemu Paybynet

Portal przypomina, że przelewy w systemie Paybynet są obecnie dostępne m.in. w PKO BP, ING, Pekao, Aliorze, BNP Paribas oraz Getin Banku. Mimo chęci wprowadzenia rozwiązania mBank do tej pory nie oferował konsumentom usługi.

– Od dawna jako mBank chcieliśmy uczestniczyć w systemie Paybynet. Dzięki zastosowaniu API Premium mogliśmy dołączyć do tego systemu bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych i długotrwałych prac wdrożeniowych – wskazała w rozmowie z cashless.pl dyrektor ds. projektów strategicznych mBanku Joanna Erdman.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Kaufland kusi Polaków promocją. W piątek aż cztery sztuki możesz dostać gratis
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Przedstawicielka spółki dodała, że KIR podłączył się do systemu mBanku dzięki API Premium. W efekcie bank został pełnoprawnym członkiem Paybynetu, a klienci otrzymają możliwość płacenia we wszystkich serwisach, które są obejmowane przez narzędzie, między innymi oficjalnej stronie polskiego rządu gov.pl.

Jarosław Kaczyński się boi? Podobno wszędzie chodzi z ochroną: Jarosław Kaczyński się boi? Podobno wszędzie chodzi z ochroną: "Pilnują go nawet w Kancelarii Premiera"Czytaj dalej

– Wierzymy więc, że rozwiązania oparte o API to przyszłość rozwoju aplikacji – dodała.

Do sprawy odniósł się również cytowany przez serwis wiceprezes KIR-u. – Ze strony banku udostępnienie uniwersalnego API daje duże możliwości optymalizacji wdrożeń i ułatwia zarządzanie zmianami w systemie. To usprawnia cały proces i pozwala na oszczędności kosztowe i czasowe – wskazał Wojciech Pantkowski.

Rozmówca cashless.pl dodał, że uniwersalne API "ułatwi i przyspieszy prace integracyjne, które mogą być prowadzone bez dużego zaangażowania działów technicznych banku".

Przedstawiciele mBanku zaznaczają, że wdrożenie systemu będzie pierwszym w Polsce zastosowaniem Premium API.

źródło: cashless.pl

Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. "Nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść" - OpiniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Warszawscy naukowcy badają geny Polaków. Wnioski są zaskakujące. Chodzi o podatność na choroby
  2. Znacie kotlety ruskie? Świetny pomysł na tani i pyszny obiad, nie tylko dla fanów kultowych pierogów
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Zdjęcie, które skrywa wielką tajemnicę. W jednej chwili stało się hitem w internecie, niewiarygodne
  7. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko