MBank. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Sierpnia 2020

Sprawdźcie, czy ktoś nie wszedł właśnie na wasze konto. Gigantyczna afera w polskim banku

MBank został zaalarmowany przez zaniepokojonych klientów. Okazuje się, że mogło dojść do nieprawidłowości przy przyznawaniu dostępu do danego rachunku bankowego. W mediach społecznościowych powstały doniesienia, które wskazują, że część osób uzyskało wstęp na nieswoje konta.

Instytucja finansowa od kilku dni przechodzi kryzys. Najpierw testowanie powiadomień push, a teraz oburzeni klineci. MBank otrzymał wiele wiadomości w sprawie zakładania rachunków bankowych. Wiele wskazuje na to, że ucierpieć mogły osoby, które dopiero nawiązywały współpracę z bankiem. Po założeniu nowych kont najprawdopodobniej błędnie przypisano ich dane. Doprowadziło to do niecodziennej sytuacji.

Podobnej wpadki w TVP Info jeszcze nie było. Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczomPodobnej wpadki w TVP Info jeszcze nie było. Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczomCzytaj dalej

MBank odpowiada na skargi: "Grupa klientów mogła zobaczyć informacje dotyczące innych osób"

Na Facebooku część usługobiorców instytucji finansowej zgłosiła, że obce osoby miały dostęp do ich rachunków bankowych. Na odpowiedź banku nie trzeba było długo czekać. Na szczęście zamieszanie jest na bieżąco rozwiązywane. "Na skutek błędu niewielka grupa klientów mogła zobaczyć informacje dotyczące innych osób. Ze względów bezpieczeństwa natychmiast ograniczyliśmy dostęp do serwisu. Pieniądze klientów są bezpieczne. Z każdą z osób, której ten problem dotyczy kontaktujemy się indywidualnie" - czytamy w komunikacie mBanku dla portalu Zaufanatrzeciastrona.pl. Wyjaśniono też, jakie działania zostały podjęte.

Skrajnie niebezpieczny atak nożownika w polskim mieście. Zatrważające doniesienia, wszystko rozegrało się przed BiedronkąSkrajnie niebezpieczny atak nożownika w polskim mieście. Zatrważające doniesienia, wszystko rozegrało się przed BiedronkąCzytaj dalej

Osoby, które doświadczyły niepokojącego zdarzenia, zostały uspokojone. MBank podał w wiadomości, że już w najbliższej przyszłości kryzys zostanie zażegnany. Wiemy też, że środki ulokowane na rachunkach bankowych wciąż pozostają bezpieczne. "Podjęliśmy wszystkie kroki, jakich wymaga od nas prawo, interes i bezpieczeństwo klientów. Bardzo serdecznie przepraszamy wszystkich klientów, których ten problem dotknął" - czytamy w informacji dla redaktorów Zaufanatrzeciastrona.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła decyzja w sprawie maseczek. Właśnie zmieniły się wytyczne
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Podatek, który omija wielu przez dziurę w prawie. Rząd bierze się za łatanie i kończy z cwaniactwem Polaków

MBank, jak każda instytucja finansowa, prowadzi swoją infolinię. Z pracownikami można skontaktować się też za pośrednictwem mediów społecznościowych. Każdy, kto zarejestrował podobne zdarzenie, powinien udać się z prośbą o interwencję do filii banku w danej miejscowości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostaniej chwili: ogromna awaria w elektrociepłowni. Pół Warszawy bez cieplej wody
  2. “Won z Mojego Miasta...”. Żona posła PiS zaatakowała dziewczynę z tęczową torebką?
  3. Łukasz Szumowski otwarcie o swojej prywatności. "Przytyłem 10 kilogramów"
  4. "Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagi
  5. Jarosław Jakimowicz uważa, że jego krytycy są zatrudnieni. Doszukuje się spisku, bo program TVP nie przypadł wszystkim do gustu?
  6. Krzysztof Jackowski zdradził, co czeka nas jesienią. Czarny scenariusz zaczyna się spełniać

Źródło: [Zaufanatrzeciastrona.pl]