mbank Alior Bank. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Lipca 2020

mBank zapowiedział bardzo ważne zmiany dla wszystkich klientów. Nadchodzi prawdziwa rewolucja, powinniście o tym wiedzieć

mBank i Alior Bank uzyskała oficjalne pozwolenie na wprowadzenie zmian. Jedne z największych instytucji finansowych w Polsce będą mogła poszerzać działania dotyczące otwartej bankowości. Będą one mogły zrezygnować z opcji Fallback.

Portal Cashless.pl przeprowadził analizę, z której wynika z cztery największe banki w naszym kraju, mogą odejść od opcji fallback. Zgody na tego typu działania wydaje Komisja Nadzoru Finansowego. Przypomnijmy, że podobną możliwość otrzymał już Bank Pocztowy i Millennium. BNP Paribas, jak podaje Cashless.pl, wciąż czeka decyzję KNF w tej sprawie. Medium wyjaśnia, że fallback jest opcją rezerwową dla ewentualnych awarii interfejsu API.

Samolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieSamolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieCzytaj dalej

mBank i Alior Bank otrzymały specjalne pozwolenia od KNF

Przepisy dotyczące otwartej bankowości są oparte na międzynarodowych dyrektywach. Fallback wynika właśnie z tych przepisów. Cashless.pl tłumaczy, że opcja a umożliwia fintechom dostęp do danych klientów poprzez interfejs API. Portal informuje, że brak aktywności przez wyznaczony czas zobowiązuje daną instytucję finansową do udostępnienia fintechom interfejsu klienta. Opcja ta nazywana jest właśnie fallbackiem. Do zwolenienia z tej zasady upoważnia KNF przy spełnieniu konkretnych warunków.

Papież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobiePapież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobieCzytaj dalej

Z przeprowadzonej przez Cashless.pl analizy wynika, że Nestor Bank, ING czy też Credit Agricole nie planują ubiegania się o zwolnienie od opcji fallback. W dobie otwartej bankowości decyzję kierownictwa tych instytucji mogą zaskakiwać. Wielu klientów może nie być zadowolonych z takich postanowień swoich banków. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Mandat za brak dystansu na plaży? Policjanci odpowiadają, jak jest z karaniem na plażach
 

mBank i Alior Bank dołączyły do grona 4 największych banków, które dostały zgodę od Komisji Nadzoru Finansowego na odejście od opcji fallback. Cashless.pl wskazuje, że coraz popularniejszą usługą w kontekście otwartej bankowości staje się agregacja konta prowadzonego w różnych bankach. Dotyczy to dostępu do salda oraz historii transakcji. Klienci ING, Millennium oraz Sandantera już mogą korzystać z przedstawionego rozwiązania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Z ostatniej chwili: jezdnia zapadła się pod autobusem. Na miejsce jadą służby
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel

Źródło: [Cashless.pl]