Mbank zachęcał klientów do publikacji zdjęć kart. wikipedia.org; facebook.com/Niebezpiecznik
Źródło: wikipedia.org; facebook.com/Niebezpiecznik
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Lutego 2020

MBank wpadł na niewyobrażalnie nierozsądny pomysł. Naraził na niebezpieczeństwo tysiące klientów

MBank rozpoczął niedawno ogólnopolską kampanię społeczną "Ludzie są niesamowici", w której ostrzega przed cyberprzestępcami. Jak się jednak okazuje, przedstawiciele banku sami zostali autorami nieprzemyślanej, narażającej klientów na niebezpieczeństwo akcji. Bank zachęcał ich do publikacji zdjęć kart płatniczych.

Przedstawiciele banku wpadli na pomysł niezwykle niefortunnej akcji. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych mBank namawiał klientów, by w swoich relacjach udostępniali zdjęcia swoich prywatnych kart.

Choć trudno przypuszczać, by bank celowo chciał narazić klientów na straty finansowe, a pracownicy mBanku, zdawszy sobie sprawę z popełnionej gafy, szybko usunęli zdjęcie, po raz kolejny okazało się, że w sieci nic nie ginie. Internauci mają używanie z sytuacji.

Tragedia na posesji w lubuskiej miejscowości. W szambie znaleziono ciało mężczyznyTragedia na posesji w lubuskiej miejscowości. W szambie znaleziono ciało mężczyznyCzytaj dalej

Mbank: wrzuć zdjęcie ulubionej karty

Na jednej z relacji udostępnionej przez bank pojawiła się wiadomość o następującej treści: "Wrzuć zdjęcie ulubionej karty na swoje stories i oznacz @mbankpl". Z udostępnionych informacji z łatwością mogliby korzystać cyberprzestępcy, przed działaniamiktórych od kilku tygodni ostrzega przecież sam mBank.

Mbank zachęcał do publikacji zdjęć kart

Choć bank zareagował dość szybko i po 10 minutach usunął fragment wspomnianej relacji, po raz kolejny przekonaliśmy się, że internet nie zapomina. Screen z nieprzemyślanej akcji banku obiegł media społecznościowe. Sprawę podchwycił portal Niebezpiecznik i za pośrednictwem swojego Facebooka przypomniał internautom o gafie przedstawicieli placówki.

W komentarzach pod zamieszczonym zdjęciem tłumaczy się sam mBank. "Ten post miał jeszcze drugą część... Ale zgadzamy się, że wyszło niefortunnie. Dlatego usunęliśmy go po 10 minutach. Posypujemy głowę popiołem i przepraszamy!", napisano z oficjalnego konta mBank Polska.

Istotnie, bank dodał drugą część do swojego posta. "Pamiętaj, żeby zawsze zasłonić lub zamazać numer karty i swoje dane". Nie zmienia to jednak faktu, że klienci mBanku (druga część posta mogła przecież umknąć ich uwadze) zostali narażeni na niebezpieczeństwo utraty środków ze swoich kont.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie

3. 15-latka upuściła telefon do wanny. Stwierdzono zgon

4. Rząd zapewnił jednej z grup zawodowych prezent na walentynki. Wydał 300 mln zł

5. Zakochana w Andrzeju Dudzie fanka nie odpuszcza. Teraz publikuje wiadomości

6. Szczegóły z życia Marty Kaczyńskiej były długo utajnione. Nikt o nich nie wiedział w latach prezydentury jej ojca