Mazowieckie: organizacja chroniąca zwierzęta odnalazła brutalnie skrzywdzone zwierzę. facebook/Komitet Ochrony OrłówŹródło: facebook/Komitet Ochrony Orłów
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Maja 2020

Wypłynęła jedna z najbardziej nieludzkich zbrodni na zwierzętach w Polsce. Do sieci trafiły porażające materiały

Mazowieckie obiegła wiadomość o brutalnie skrzywdzonym zwierzęciu. Fotografię zabitego i wystawionego ku przestrodze żurawia opublikowali członkowie organizacji chroniącej zwierzęta. Drastyczny materiał udostępnił Komitet Ochrony Orłów. Trwa poszukiwanie sprawcy cierpienia ptaka. Sprawą zainteresowali się również politycy.

Na jednym z pól znajdujących się w powiecie mińskim odnaleziono ukrzyżowanego żurawia. Wspomniany Komitet Ochrony Orłów, który upublicznił całą sprawę, poinformował już o złożeniu zawiadomienia na policję. Nie jest jednak jasne, kto jest odpowiedzialny za brutalny, przypominającym średniowieczne praktyki pokaz siły. Ze wstępnych informacji wynika, że za zabójstwem ptaka mógł stać jeden z miejscowych rolników.

Jarosław Kaczyński nagle zwołał pilną konferencję prasową. Przedstawił ważne oświadczenie ws. wyborówJarosław Kaczyński nagle zwołał pilną konferencję prasową. Przedstawił ważne oświadczenie ws. wyborówCzytaj dalej

Mazowieckie i średniowieczne obyczaje

"W średniowieczu osoby, które »nabroiły« wieszano na wzgórzach lub przy głównych drogach do miast. Zabieg ten miał dobitnie pokazać, kto rządzi na danym terenie i jaką siłą dysponuje. Czasy te odeszły już w zapomnienie, ale nie w powiecie mińskim, woj. mazowieckie. Jeden z mieszkańców w sposób jednoznaczny daje znać, kto jest »Panem« na tym kawałku ziemi", czytamy w opublikowanym przez organizację wpisie.

Z przekazanych informacji wynika, że podobne przypadki nie należą bynajmniej do rzadkości. Przedstawiciele KOO wspomnieli o ukrzyżowaniach kruków, jastrzębi czy myszołowów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Antoni Macierewicz będzie w trudnej sytuacji? Rusza pozew Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka
2. Biedronka rusza z promocją na Dzień Dziecka. Za każde wydane 50 zł czeka cię miła niespodzianka

Komunikat Komitetu Ochrony Orłów

Drastyczne zdjęcia (dostępne pod tym linkiem) w błyskawicznym tempie obiegły sieć. Użytkownicy internetu rozpoczęli próby ustalenia tożsamości oprawcy zwierzęcia. Sprawą zainteresował się także związany z Lewicą Robert Maślak. "Żuraw jest w Polsce gatunkiem chronionym", przypomina. I dodaje: "Policja została poinformowana, teraz trzeba śledzić sprawę".

Wpis Roberta Maślaka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła decyzja odnośnie wyborów. Kaczyński zdecydowanie o terminie
  2. Wybuchło ognisko koronawirusa na Mazowszu. Niepokojące informacje ze szpitala w Radomiu
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Gigantyczna szansa dla polskiej granicy. Może mienić wiele

Źródło: facebook/Komitet Ochrony Orłów; twitter/@RobertMaslak

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News