tadeusz rydzyk. https://www.youtube.com/watch?v=MP7Gfv20mK4Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=MP7Gfv20mK4
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Stycznia 2020

Matka Rydzyka skrywała ogromną tajemnicę. Prawda wyszła na jaw po latach

Tadeusz Rydzyk to bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych postaci w naszym kraju. Jego temat nieustannie wzbudza ogromne zainteresowanie. Nie dziwi zatem fakt, że media coraz mocniej kopią w życiorysie redemptorysty. Ciekawe informacje podaje teraz z kolei "Super Express".

Choć ojciec Rydzyk kojarzony jest, rzecz jasna, głównie z Toruniem, duchowny pochodzi z małopolski, konkretnie zaś z Olkusza. Urodził się na krótko przez zakończeniem II Wojny Światowej, 3 maja 1945 roku. "Jego matka to Stanisława z domu Piątek, ale co do ojca sprawa nie jest tak jasna. Chociaż nazwisko dyrektor Radia Maryja odziedziczył po mężu swojej matki, to nie był jego synem", czytamy na stronie "SE".

Co ciekawe, swoje nazwisko ojciec Tadeusz zawdzięcza przyjacielowi swojego ojca, którego ten spotkał w obozie.

Fani pogrążeni w żałobie. Nowotwór wygrał, nie żyje uwielbiany aktorFani pogrążeni w żałobie. Nowotwór wygrał, nie żyje uwielbiany aktorCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk odziedziczył swoje nazwisko po ojczymie

Jak podaje "SE", człowiek, po którym nazwisko nosi ojciec dyrektor, zmarł w 1941 roku, czyli na kilka lat przed narodzinami dyrektora Radio Maryja. Jeden z mieszkańców Olkusza miał powiedzieć: „Kordaszewski się nazywał. Bronisław. Ojciec Rydzyk nawet jest podobny do tego Kordaszewskiego. Ten jej późniejszy Kordaszewski to był dobry człowiek. Za okupacji w obozie go zamknęli razem z Rydzykiem. Franek był starszy i mówi tak: »Ja już nie przeżyję, jak ty przeżyjesz, zaopiekuj się moją rodziną«. No i ten się zaopiekował, a jak się zaopiekował, to się urodził ksiądz Tadeusz”.

Tadeusz Rydzyk ma czworo rodzeństwa – siostrę Marię oraz trzech braci: Stanisława, Mirosława i Zygmunta. Ojciec dyrektor przyjął święcenia w 1971 roku. Następnie podróżował trochę po świecie. Mieszkał między innymi we Włoszech oraz RFN. Do Polski powrócił po upadku komuny, w roku 1991. Zamieszkał w Toruniu, gdzie następnie założył Radio Maryja. Reszta historii jest Państwu z pewnością znana.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Fani pogrążeni w żałobie. Nowotwór wygrał, nie żyje uwielbiany aktor

4. Nietypowa aktywność psa w mediach społecznościowych. Internauci "walczą z szyfrem"

5. Dobre wieści z Australii. Jest nadzieja

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News