Mateusz Morawiecki. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 31 Lipca 2020

Mateusz Morawiecki nie zwlekał ani chwili, jest oficjalny wniosek. Wbił szpilę koalicjantowi, chodzi o konwencję stambulską

Mateusz Morawiecki zgodnie z wczorajszą zapowiedzią złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zapisów konwencji stambulskiej.

Wniosek premiera jest następstwem kampanii, jaką w tej sprawie rozpoczął kilka dni temu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Szef Solidarnej Polski domaga się wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej.

Joanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluJoanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki wnioskuje w sprawie konwencji

Decyzję o skierowaniu wniosku do TK premier Morawiecki zgłosił w trakcie wczorajszej konferencji prasowej. - Pojawia się wiele głosów, że konwencja stambulska niewłaściwie definiuje źródła przemocy wobec kobiet i nie dostarcza narzędzi do walki z nią. To bardzo poważne wątpliwości - mówił premier. - Jako rząd podzielamy częściowo te obawy i mamy prawo sądzić, że dokument może być niezgodny z konstytucją w zakresie m.in. bezstronności państwa ws. światopoglądowych oraz prawa rodziców do wychowywania dzieci w zgodzie z własnym sumieniem. Dlatego zdecydowałem o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie zgodności konwencji stambulskiej z konstytucją – oświadczył Morawiecki. - Sprawy tak wielkiej wagi należy rozpatrywać w ramach przejrzystej, prawomocnej procedury - dodał.

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

Niektórzy komentujący zapowiedź premiera zastanawiali się, czy rzeczywiście złoży on wniosek czy może tylko blefuje. Dziś wiemy, że premier spełnił swoją zapowiedź. - Do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął zapowiadany w czwartek wniosek premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie tzw. konwencji stambulskiej - poinformowała w piątek Polską Agencję Prasową rzeczniczka Trybunału Konstytucyjnego Aleksandra Wójcik.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

Nie wiadomo kiedy TK zajmie się tematem konwencji antyprzemocowej. Niektórzy wskazują, że raczej nieprędko, biorąc pod uwagę drastyczny spadek tempa jaki zanotowała ta instytucja pod rządami Julii Przyłębskiej. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Koronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów
  3. Sąd Najwyższy ocenił prawie wszystkie protesty wyborcze
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Nie tylko w Karpaczu sytuacja jest skandaliczna. Na południu Polski władze ostrzegają, nie mają już sił

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!