Mateusz Morawiecki nagranie. Twitter/Michał Szczerba/TVN/ScreenŹródło: Twitter/Michał Szczerba/TVN/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Lipca 2020

Mateusz Morawiecki najpierw uspokajał Polki i Polaków, teraz zarzuca im brak ostrożności. Teraz nikt już nie wie, której wersji się trzymać

Mateusz Morawiecki jest osobą odpowiedzialną za działania podejmowane przez Radę Ministrów. Ku zdziwieniu opinii publicznej, premier zaczął wygłaszać sprzeczne komunikaty. Jeden z użytkowników Twittera przypomniał nagranie z udziałem polityka. Dziś już nie mógłby przedstawiać podobnych deklaracji.

W Polsce od kilku miesięcy przechodzimy poważny kryzys epidemiczny. Rada Ministrów, chcąc chronić zdrowie Polek i Polaków, nałożyła na nas ścisłe zasady reżimu sanitarnego. Zamrożenie gospodarki, izolacja społeczna, zakrywanie ust oraz nosa nie były jednak największym problemami Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że 10 maja miała odbyć się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Termin oraz sposób ich przeprowadzenia wywołał wielki konflikt na linii rząd-opozycja. W wyniku skutecznych protestów głosowanie zostało przeprowadzone w tradycyjnej formie, w późniejszym terminie. 

Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówJacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: "Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze. Można iść na wybory"

Dzięki społecznej solidarności oraz sprawnej reakcji rządu udało się załagodzić sytuację epidemiczną na terenie naszego kraju. Dzięki temu Mateusz Morawiecki wspólnie z Łukaszem Szumowskim podjęli decyzję o zrezygnowaniu z części nałożonych obostrzeń. Umożliwiło to też kandydatom na urząd prezydenta Polski prowadzenie kampanii wyborczych. Prezes Rady Ministrów również odwiedzał swoich wyborców. W wielu wystąpieniach przekonywał ich, że wirus jest w odwrocie. Po tygodniach okazuje się, że znów bijemy rekordy pod względem zachorowań.

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

- Ja cieszę się, że co raz mniej obawiamy się tego wirusa, tej pandemii, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory, tłumnie, 12 lipca. Nie ma się już czego bać. Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze, dużo słabsze. Widać to już dzisiaj po sytuacji w Polsce. Spokojnie można iść na wybory - grzmiał Mateusz Morawiecki podczas spotkań z mieszkańcami, które odbywały się na początku lipca. Jego wypowiedzi transmitował TVN24. Link do nagrania znajdziecie TU.

Ministerstwo Zdrowia dziś przekazało informacje o kolejnych 615 zachorowaniach. Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu przedstawiciele rządu przekonywali, że taki wzrost nie powinien mieć miejsca. "Mamy 615 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i warmińsko-mazurskiego (5)" - czytamy w dzisiejszym komunikacie resortu Łukasza Szumowskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski 2. Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie 3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw

Premier dziś przekonywał media, że to Polki i Polacy przestają stosować się do rządowych zaleceń. - Na szczęście sytuacja jest dziś inna niż kilka miesięcy temu. Po trosze nauczyliśmy się żyć z koronawirusem, mniej się boimy tej epidemii i to jest pierwsza rzecz, która jest ważna. Z jednej strony dobra, ale ona rodzi rzeczywiście pewne nowe ryzyka. Dziś mamy bardzo dużo nowych zakażeń, wiąże się to z tym, że Polacy przestali w ostatnim czasie przestrzegać pewnych zapisów, które cały czas obowiązują - deklarował lider Rady Ministrów podczas konferencji prasowej.

Mateusz Morawiecki miał nadzieję na szybkie zakończenie problemów spowodowanych kryzysem epidemicznym. Niewykluczone, że już w najbliższej przyszłości będziemy mieli do czynienia z drugą falą zachorowań. Wyjaśnijmy, że dziś politycy Prawa i Sprawiedliwości nie zapowiadają ponownego nałożenia obostrzeń. Należy jednak podkreślić, że podczas wielu konferencji prasowych Łukasz Szumowski zaznaczał, że rozwój pandemii jest i będzie dynamiczny. Rada Ministrów wielokrotnie zastrzegała, że w przypadku rozwoju i drastycznego wzrostu zachorowań może dojść do przywrócenia części zasad reżimu sanitarnego.

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz MorawieckiZOBACZ TAKŻE:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  7. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Źródło: [Twitter/Ministerstwo Zdrowia/Michał Szczerba/TVN]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!