Mateusz Morawiecki. Twitter.com/GPtygodnik/
Źródło: Twitter.com/GPtygodnik/
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 27 Lutego 2020

Morawiecki na zakupach, a tam sok za 50 gr i Black za 1 zł. Zdjęcia obiegły cały internet 3 lata temu

Mateusz Morawiecki trzy lata temu wybrał się do sklepu, a przedstawienie z tym związane było godne Oskara. Została wykonana fotorelacja, która do dzisiaj budzi mnóstwo kontrowersji wśród internautów. Choć na pierwszy rzut oka nie widać na zdjęciach nic dziwnego, to przyglądając się można zauważyć szokująco niskie ceny przy produktach.

W tle widać logo Lewiatana. zaskakujące jest to, że ówczesny wicepremier dokonał zakupów po rzekomo standardowych w tamtym czasie cenach. Choć wydarzyło się to w 2017 roku, wyborcy nadal nie mogą tego zapomnieć. Polacy czuli się oszukani, zwłaszcza, że ceny można było wtedy sprawdzić na stronie internetowej.

Super Express: Paweł Królikowski nie żyjeSuper Express: Paweł Królikowski nie żyjeCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki robił zakupy w niespotykanych cenach

DZISIAJ GRZEJE: 1. Za niepozorny SMS zapłacisz majątek. Uwaga na naciągaczy
2. Zwrócił mu uwagę, w odwecie pokiereszował twarz. Policja szuka młodego człowieka z autobusu 186

Jeden z komentujących zaznaczył wtedy, że sok, który kosztował 3,00 zł na zdjęciu, w rzeczywistości był warty 4,29 zł. Wszystkie ceny na fotografiach były przekłamane, a cały anturaż wprowadzał w błąd i wyglądał niczym tania propaganda. Na fotografiach widzimy soki owocowe po 2,00 zł za 1,5 litra. Tak naprawdę wszystko na półkach nie kosztuje więcej niż 2 - 3 zł. Ostatecznie całe nieporozumienie wyjaśnił Wojciech Kruszewski, prezes polskiej sieci handlowej Lewiatana, chcąc wyjść z tego z twarzą.

– To nie są ceny komercyjne, które są stosowane w innych sklepach. Podczas tego typu wystaw wielu wystawców rozdaje swoje produkty za darmo. My zdecydowaliśmy się wprowadzić w naszym stoisku zaokrąglone ceny symboliczne. Naszym celem jest bowiem zaprezentowanie zasad funkcjonowania sklepu polskiej sieci Lewiatan . Bardzo cieszymy się, że premier Morawiecki postanowił wstąpić do naszego sklepu – wyjaśnia prezes Wojciech Kruszewski.

Zdjęcia te przypominają też zakupy Jarosława Kaczyńskiego z 2011 roku, gdy towarzyszyła mu wtedy ówczesna premier Beata Szydło.

Według analityków w 2020 roku PKB Polski ma wzrosnąć o 3,5 proc., a inflacja ma sięgnąć nawet 3,8, a nie 3,4 proc. Czy to jest właśnie ta dobra zmiana?

mateusz morawieckimateusz morawieckimateusz morawieckimateusz morawiecki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  2. Za psa musisz zapłacić do 30 kwietnia. Chyba, że należysz do jednej z pięciu grup
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. Polak prowadził relację z włoskiej izolatki. Zwykła poczekalnia i robaki [FILM]