Mateusz Morawiecki odniósł się do słów Ryszarda Terleckiego.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Sierpnia 2020

Morawiecki o słowach Terleckiego. Upokarzania ciąg dalszy, znów uderzają w LGBT

Mateusz Morawiecki najwyraźniej postanowił dolać nieco oliwy do ognia, odnosząc się do słów Ryszarda Terleckiego, który przyklasnął wypowiedzi byłego już łódzkiego kuratora Grzegorza Wierzchowskiego mówiącego o "wirusie LGBT". "Nie ma u nas zgody dla promowania pewnych ideologii", usłyszeliśmy z ust premiera.

Kwestia osób nieheteronormatywnych, których rządzący konsekwentnie nazywają ideologią, pozostaje najpopularniejszym bodaj tematem po lipcowych wyborach, co należałoby uznać za konsekwencję wyjątkowo agresywnej kampanii. Najszerzej komentowane w ostatnich dniach były z pewnością słowa łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego, który w emitowanych w założonej ojca Rydzyka Telewizji Trwam "Rozmowach Niedokończonych" mówił o "wirusie LGBT".

W efekcie Wierzchowski został odsunięty od stanowiska. Minister edukacji Dariusz Piontkowski wskazał jednak, że decyzja resortu nie miała związku z wypowiedzią byłego już kuratora, a jego dymisja planowana była od dawna.

Michał Olszański ujawnia zatrważającą prawdę o swoich zwolnieniach z TVP i Trójki. Michał Olszański ujawnia zatrważającą prawdę o swoich zwolnieniach z TVP i Trójki. "Zakazali mi emisji wywiadu z drag queen"Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki: "Mamy bardzo jasno i jednoznacznie określone poglądy"

Kilka dni później słowa Wierzchowskiego skomentował Ryszard Terlecki. – Podzielam pogląd pana kuratora, że ideologia LGBT dehumanizuje społeczeństwo i że trzeba przed nią bronić dzieci, to oczywiste – wskazał szef klubu parlamentarnego PiS. I dalej, mówiąc o grupach "anarchistów, nihilistów i rewolucjonistów obyczajowych": – To ideologia, która jest nihilistyczna i ma zniszczyć normalnie funkcjonujące społeczeństwo.

Trudno uwierzyć, gdzie pracowała przed zatrudnieniem w Trudno uwierzyć, gdzie pracowała przed zatrudnieniem w "Pytaniu na śniadanie". Zaskakująca przeszłość gwiazdy TVPCzytaj dalej

Dziś do słów wicemarszałka Sejmu odniósł się Mateusz Morawiecki. Zapytany o to, czy w jego opinii Polaków "należy bronić przed ideologią LGBT", cytowany przez serwis Gazeta.pl szef rządu odparł: – Polska jest krajem wolnym, bardzo demokratycznym i bardzo tolerancyjnym. W pełni tolerujemy wolność wyrażania swoich myśli tak długo, jak nie obraża ona uczuć innych. Są różne definicje wolności. Dla mnie szczególnie cenna jest ta, że wolność indywidualna człowieka kończy się tam, gdzie narusza się wolność drugiego człowieka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła decyzja w sprawie maseczek. Właśnie zmieniły się wytyczne
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Podatek, który omija wielu przez dziurę w prawie. Rząd bierze się za łatanie i kończy z cwaniactwem Polaków

Słowa, zdawałoby się, dające niejaką nadzieję na przyszłość. Dalej było już jednak klasycznie: – W pełni szanując wszelkie poglądy, odmienność, warto podkreślić to, że nie ma u nas afirmacji, nie ma u nas zgody dla promowania pewnych ideologii. Ideologii, które mają na celu zmianę świata, myślenia na swoją modłę. My mamy bardzo jasno i jednoznacznie określone poglądy w sprawach polskiej kultury, tradycji, którą trzeba strzec, szanować, trzeba się nią cieszyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostaniej chwili: ogromna awaria w elektrociepłowni. Pół Warszawy bez cieplej wody
  2. “Won z Mojego Miasta...”. Żona posła PiS zaatakowała dziewczynę z tęczową torebką?
  3. "Miała rozmowę dyscyplinującą", "szukali jej nowego partnera". Prowadząca "Dzień dobry TVN" odeszła w zaskakujących okolicznościach, dziennikarze ujawniają
  4. "Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagi
  5. Bohaterowie "Chłopaków do wzięcia" chcieli pieniędzy od fanów. Zbierali już kolejny raz, internauci oburzeni
  6. Krzysztof Jackowski zdradził, co czeka nas jesienią. Czarny scenariusz zaczyna się spełniać

Źródło: Gazeta.pl