Mateusz Morawiecki. TVN 24/screen
Źródło: TVN 24/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Lipca 2020

Wyciągnęli Mateuszowi Morawieckiemu zadziwiające nagranie. Dziś już nie mógłby mówić podobnych rzeczy

Mateusz Morawiecki podczas spotkań z mieszkańcami wskazywał, że wirus, który wywołał pandemię, jest w odwrocie. Dziś mamy do czynienia ze znacznym wzrostem zachorowań. Niewykluczone, że na jesieni będziemy musieli powrócić do części obostrzeń.

Od kilku miesięcy w Polsce zmagamy się z poważnym kryzysem epidemiologicznym. Jeszcze nie dawno obowiązywały nas ścisłe zasady reżimu sanitarnego. Noszenie maseczek, izolacja, zamrożenie gospodarki oraz wybory w trakcie pandemii to zaledwie część wyzwań, z którymi musieli zmagać się rządzący. Dzięki łagodzącej się sytuacji zrezygnowali oni z części nałożonych ograniczeń. Niestety ponownie dochodzi do niebezpiecznego wzrostu zachorowań, a jeszcze podczas kampanii Mateusz Morawiecki twierdził, że nie ma się czego bać.

Jest pilna decyzja ministra, procedura już ruszyła. Zbigniew Ziobro nie zamierza czekaćJest pilna decyzja ministra, procedura już ruszyła. Zbigniew Ziobro nie zamierza czekaćCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: "Wirus jest w odwrocie, nie ma się czego bać"

- Ja cieszę się, że co raz mniej obawiamy się tego wirusa, tej pandemii, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory, tłumnie, 12 lipca. Nie ma się już czego bać. Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze, dużo słabsze. Widać to już dzisiaj po sytuacji w Polsce. Spokojnie można iść na wybory - grzmiał Mateusz Morawiecki podczas spotkań z mieszkańcami. Jego wypowiedzi transmitował TVN24. Link do nagrania znajdziecie TU.

Wiadomości TVP ostatecznie przesadziły? Podobnej krytyki jeszcze nie było, nerwy puściły nawet w KRRiTWiadomości TVP ostatecznie przesadziły? Podobnej krytyki jeszcze nie było, nerwy puściły nawet w KRRiTCzytaj dalej

Deklaracje Mateusza Morawieckiego po czasie mogą okazać się nieprawdą. Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o najnowszych zachorowaniach. Okazuje się, że bijemy kolejne rekordy pod tym względem. Należy pamiętać, że nie tylko decyzje Zjednoczonej Prawicy mogą wpływać na publikowane statystyki. Wielu z nas zaczyna na własną rękę rezygnować z zasad sanitarnych. Coraz częściej spotykamy osoby, które bez maseczek, bez odstępów przebywają w ciasnych, często zatłoczonych pomieszczeniach.

"Mamy 584 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (188), małopolskiego (142), mazowieckiego (62), wielkopolskiego (34), łódzkiego (32), pomorskiego (23), dolnośląskiego (21), podkarpackiego (21), opolskiego (20), lubelskiego (12), podlaskiego (9), lubuskiego (7), świętokrzyskiego (7), kujawsko-pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2) i zachodniopomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-M Zielona Góra, 90-M Grajewo, 89-K Białystok" - czytamy w ostatnim komunikacje resortu Łukasza Szumowskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Obostrzenia wciąż obowiązują i grożą wysokimi karami. Wielu zapomniało, a surowy mandat czeka

Mateusz Morawiecki liczył na szybkie zakończenie kryzysu epidemiologicznego w naszym kraju. Wiele wskazuje na to, że już za kilka miesięcy możemy zmagać się z kolejnymi wzrostami zachorowań. Przypomnijmy, że podczas wielu konferencji prasowych Łukasz Szumowski deklarował, że sytuacji wokół pandemii jest i będzie dynamiczna. Rada Ministrów wielokrotnie zastrzegała, iż w przypadku rozwoju i drastycznego wzrostu zachorowań może dojść do przywrócenia części zasad reżimu sanitarnego.

Jadwiga Emilewicz podczas ostatniej rozmowy w programie "Graffiti" Polsatu przedstawiła plany rządu na ewentualną drugą falę zachorowań.

- Najważniejsze będzie przywrócenie pewnych reżimów i przestrzeganie wytycznych, opracowanych w zakresie dystansu, dezynfekcji, osłaniania ust. Nie ma mowy o lockdownie, jeśli o czymś rozmawiamy, to o bardzo pilnym przestrzeganiu norm i reguł i ewentualnie poszerzonej zgodzie na informacje o nas samych w sytuacji, kiedy pojawia się przypadek COVID-19, abyśmy mieli szybkie informacje o tych, którzy kontaktowali się z osobą zainfekowaną - deklarowała jeszcze wczoraj Jadwiga Emilewicz w Polsacie.

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska urodziła. Jest pierwsze zdjęcie, znamy płeć i imię maluszka
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nie mogą nam zakazać pobytu w sklepie bez maseczki
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Na zachodzie Europy szaleją pożary. Sytuacja jest dramatyczna

Źródło: [Polsat News/Twitter/Michał Szczerba/TVN24]