Mateusz Morawiecki obostrzenia.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 25 Maja 2020

RMF: Mateusz Morawiecki miał podjąć bardzo ważną decyzję. Media dotarły do szczegółów planu, chodzi o obostrzenia

Mateusz Morawiecki miał zdecydować o wprowadzeniu kolejnego etapu luzowania obostrzeń od 1 czerwca. Radio RMF dotarło do informacji, w jaki sposób ma to przebiegać oraz jakie miejsca będziemy mogli odwiedzić.

Zgodnie z informacjami RMF, rząd ma wkrótce ogłosić ponowne otwarcie siłowni oraz klubów fitness. Wszystkie te miejsca będą mogły być otwarte według zasad nowego reżimu sanitarnego. Oznacza to zamknięcie natrysków, częste dezynfekowanie sprzętu oraz limit klientów.

Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwościKiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwościCzytaj dalej

Ponowne otwarcie kolejnych sektorów

Prawdopodobnie ponownie otwarte zostaną również kina oraz teatry. Na razie rząd nie podjął w tej kwestii ostatecznej decyzji, jednak jeśli wyrazi zgodę na ich otwarcie, to w salach będzie dostępna połowa miejsc siedzących. Zgodnie z zapowiedziami będzie możliwe również organizowanie wesel, jednak imprezy te będą miały wprowadzony limit 50 osób.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mocne słowa Andrzeja Dudy o sytuacji w Trójce. Wielu słuchaczy może być zadziwionych
2. Zamiast dopłaty na 37,5 tys. zł, dostać możesz "tylko" 18,7 tys. zł. Kwoty zmniejszyli, ale nabór ma ruszać nawet w czerwcu

Wszystko wskazuje na to, że poluzowane zostaną również obostrzenia dotyczące maseczek. Zniesiony ma być nakaz zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu. Taka konieczność pozostanie natomiast w sklepach, komunikacji miejskiej oraz urzędach i biurach.

- Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali, od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej - mówił na antenie Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie zastrzegł, że decyzje na temat maseczek mają być podejmowane indywidualnie dla każdego województwa i mają zależeć od sytuacji epidemicznej. - Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada - mówił Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieci wróciły do szkół. Czy decyzja rządu jest bezpieczna?
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
  6. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie

Źródło: RMF24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News