Mateusz Morawiecki przed laty bronił Donalda Tuska.. (zdj. il. ) Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. il. ) Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Czerwca 2020

Mateusz Morawiecki wolałby zapomnieć o tych słowach. Jeszcze niedawno publicznie bronił największego wroga

Mateusz Morawiecki z pewnością nie jest dziś fanem Donalda Tuska. Premier dość regularnie krytykuje rząd PO-PSL, wpisując się w narrację istotnej części kampanii prezydenckiej ubiegającego o reelekcję Andrzeja Dudy. Przed dziesięcioma laty Morawiecki bronił jednak ówczesnego szefa rządu. Mówił też o wejściu Polski do strefy euro.

Wypowiedź Mateusza Morawieckiego sprzed dekady przytacza "Gazeta Wyborcza". Dziennik prowadził wówczas cykliczną debatę "Piątka na kryzys", a do dyskusji dotyczącej polskiej gospodarki zaproszono m.in. obecnego premiera, wtedy prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK. "GW" przypomina, że powołano go także w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku, w której zasiadał przez niemal dwa lata. Dodajmy, że oprócz Morawieckiego w debacie udział wzięli także choćby Stefan Kawalec czy Ryszard Petru.

Andrzej Duda nie mógł spodziewać się podobnego przywitania w USA. Szykuje się ogromny protest, zaskakujące doniesieniaAndrzej Duda nie mógł spodziewać się podobnego przywitania w USA. Szykuje się ogromny protest, zaskakujące doniesieniaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: "Poziom naszego długu publicznego nie jest dramatyczny"

"Wyborcza" zwraca uwagę, że Morawiecki bronił rządu Tuska przed oskarżeniami uczestnika wydarzenia Krzysztofa Rybińskiego, który porównywał polityka PO do Gierka. – Porównanie obecnego zadłużenia i obecnych czasów do okresu Gierka jest obraźliwe dla państwa polskiego dzisiaj i rządu Donalda Tuska. Poziom naszego długu publicznego nie jest dramatyczny – mówił wówczas Mateusz Morawiecki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Chiny zdecydowały? Zmieni się życie milionów ludzi. Świat przeciera oczy i nie wierzy

– Dziś gospodarka wykazuje żywotność, rozwój i odporność na światową recesję, natomiast większość inwestycji okresu Gierka miała minimalny lub zerowy sens ekonomiczny – dodawał szef obecnego rządu, cytowany przez dziennik. Polityk chwalił także Donalda Tuska za decyzję, którą krytykował kilka lat później. – Oczywiście, chcemy ograniczenia długu dzisiaj, ale nie zapominajmy, że gdyby rząd w ubiegłym roku i obecnym ograniczył deficyt budżetowy o 2-3 proc. PKB, to nie mielibyśmy wzrostu gospodarczego.

"GW" zaznacza, że Morawiecki wspominał również konieczność europejskiej solidarności oraz ewentualności przystąpienia do strefy euro. – Jeżeli strefa euro się zreformuje, zwiększy elastyczność rynków pracy, zniweluje brak konkurencyjności niektórych krajów i wprowadzi mechanizmy fiskalne, które zabezpieczą przed rozrzutnością kredytową niektórych krajów - to warto przystąpić do niej w nieodległym terminie, tzn. w roku 2015 lub 2016 – mówił, dodając, że nie powinniśmy się spieszyć, jeśli problemy będą narastały.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już w środę ruszają zapisy, nie odkładaj tego na później. Możesz stracić 300 zł
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Kolejni Polscy turyści zakażeni koronawirusem. Mogli się zarazić od właściciela domków

Źródło: wyborcza.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News