Mateusz Morawiecki. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Czerwca 2020

Premier może być załamany? PiS zarządził ważne zmiany, odsunięto Morawieckiego od kampanii

Mateusz Morawiecki i Jacek Kurski prowadzą ze sobą otwartą wojnę. Z ustaleń Onetu wynika, że Kurski doprowadził do całkowitego odsunięcia premiera od kampanii prezydenckiej.

Kurskiemu udało się przekonać kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, że działalność premiera w ostatnim czasie mocno zaszkodziła notowaniom Andrzeja Dudy. W związku z tym, że w PiS rośnie niepewność co do wyniku prezydenta Kurski trafił na bardzo podatny grunt.

Nie żyje znany polski redemptorysta. Zmarł niespodziewanie, wierni pogrążeni w żałobieNie żyje znany polski redemptorysta. Zmarł niespodziewanie, wierni pogrążeni w żałobieCzytaj dalej

Kurski - Morawiecki. Wojna na szczycie.

Konflikt pomiędzy politykami trwa od dawna. Ostatnio mocno widać było jego skutki w programach informacyjnych. Premier niemal całkowicie zniknął z Wiadomości oraz Panoramy - "Nawet jeśli premier być musi, choćby dlatego, że bierze udział w wideoszczycie Rady Europejskiej, to obowiązuje żelazna zasada: jego wypowiedzi w Wiadomościach nie mogą trwać więcej niż 9 sekund." - opisuje Onet.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kilka dni temu Michał popełnił samobójstwo. W katolickiej szkole prześladowano go za orientację, tak kończy się nienawiść do LGBT
2. Niepokojące wieści dla Polaków. Ameryka się odcina. Decyzja Donalda Trumpa zaskoczyła wszystkich

Na poziomie politycznym, Kurskiemu udało się stworzyć sojusz przeciwko premierowi. Udało mu się zdobyć poparcie m.in. Beaty Szydło i Joachima Brudzińskiego. Wspólnie udało im się utwierdzić Jarosława Kaczyńskiego w przekonaniu o szkodliwości działań Morawieckiego wobec kampanii Andrzeja Dudy. - Błędy i skandale dotyczące rządu topią Dudę. Im dalej od Morawieckiego i Szumowskiego, ich interesów i nieujawnionych majątków ich żon, tym lepiej dla Dudy - twierdzi źródło Onet.pl w sztabie PiS.

W konflikcie na szczycie PiS Morawiecki nie pozostaje dłużny Jackowi Kurskiemu. Prawdopodobnie z premedytacją doprowadził do konfliktu wokół dotacji dla TVP, celowo nie wpisując 2 miliardów na telewizję do ustawy budżetowej (której prezydent nie może zawetować) - On specjalnie tego nie zrobił, żeby pieniądze zostały określone w zwyczajnej ustawie i Duda mógł grozić wetem, żeby doprowadzić do usunięcia Kurskiego. - mówi Onetowi anonimowy polityk PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 300 plus rusza od lipca, ale dostaną nie tylko dzieci. Świadczenie trafi też do niektórych dorosłych, może dostaniesz i ty
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Burze w dużej części kraju. IMGW ostrzega kolejne województwa

Źródło: Onet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News