Mateusz Morawiecki rekomenduje czerwone strefy w całej Polsce od soboty. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Źródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 21 Października 2020

Mateusz Morawiecki nagle podjął zadziwiającą decyzję. Chodzi o wszystkich Polaków, gigantyczne zmiany

Jak podaje Onet, Mateusz Morawiecki będzie rekomendował wprowadzenie od soboty strefy czerwonej w całym kraju. Jakie będą pozostałe zmiany? Co to oznacza dla wszystkich Polaków i czy dojdzie w związku z tym do drugiego lockdownu?

Mateusz Morawiecki był oszczędny w słowach i zapowiedział, że będzie rekomendował, by od soboty cała Polska znalazła się w strefie czerwonej. Co to będzie oznaczać dla Polaków?

Obrazy WTV"Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegęCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki rekomenduje ustanowienie czerwonej strefy w całej Polsce

Jak poinformował Onet, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będzie rekomendował, by od soboty cały kraj znalazł się w czerwonej strefie. Wszystko ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusa. Informacja nie jest jeszcze pewna, bo premier nie podejmuje takiej decyzji samodzielnie, ale bardzo możliwe, że jeśli dojdzie do porozumienia z ministrem zdrowia i innymi komórkami rządowymi, możemy spodziewać się czerwonej strefy w całej Polsce.

Nieodpowiedzialne zachowanie gwiazdy TVP. Wyjechała na Kanary, wywołała skandal i oburzenie wśród internautówNieodpowiedzialne zachowanie gwiazdy TVP. Wyjechała na Kanary, wywołała skandal i oburzenie wśród internautówCzytaj dalej

W związku z tym przypominamy o obostrzeniach, które obowiązują w strefie czerwonej:

- limit osób w sklepach wynosi pięć osób na jedną działającą kasę dla sklepów powierzchniowych do 100 mkw. Dla większych sklepów będzie to jedna osoba na 15 mkw;
- działalność gastronomiczna jest możliwa od godziny 6 do 21, potem możliwe tylko wydawanie posiłków na wynos;
- zgromadzenia publiczne dozwolone do 10 osób;
- zakaz organizacji imprez okolicznościowych, np. wesel;
- maksymalnie 1 osoba na 7 mkw w kościele;
- w transporcie publicznym nie może być zajętych więcej niż 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc;
- zamknięte będą wszystkie aquaparki, baseny i siłownie.

Morawiecki ostrożnie w temacie koronawirusa

Jeszcze latem słyszeliśmy od premiera, że "wirus jest w odwrocie", teraz sytuacja jednak pokazuje, że nigdy nie był. Dziś zanotowano rekord zakażeń wynoszący ponad 10 tys. osób. Spokorniały premier wypowiadał się ostatnio w Polsat News jako Gość Wydarzeń, gdzie twierdził, że "koronawirus będzie z nami przez dłuższy czas".

- Statystyka to nie wszystko. Każdy poszczególny przypadek, każdy poszczególny człowiek to wartość sama w sobie. Staramy się ratować każde życie i stąd to wypośrodkowanie naszej strategii, między tymi, którzy chcieliby całkowitego lockdownu, a tymi negacjonistami, którzy nie chcieliby zamykać niczego - mówił niedawno premier.

- Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem - z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19 - ostrzegał w rozmowie z dziennikarzami Polsatu.

- COVID-19 będzie z nami dłuższy czas. Musimy się uczyć żyć, pracować, kształcić razem z tym COVID-em - twierdził Morawiecki.

Nagle ogłoszono ważny komunikat, prawda okazuje się zupełnie inna. Nauczyciele mają dość, Nagle ogłoszono ważny komunikat, prawda okazuje się zupełnie inna. Nauczyciele mają dość, "Czuję się jak nic nie warty śmieć"Czytaj dalej

Wystąpienie w sejmie, które może zmienić oblicze Polski

W środę Mateusz Morawiecki wystąpił w sejmie, by przedstawić działania rządu i plany na następne dni. Premier opowiedział o tym, że zgadza się z konsensusem naukowym i w związku z tym stara się zastosowywać jak największe ograniczenie kontaktów i dotyku, w związku z czym ważne jest użycie maseczek, dezynfekcja i utrzymanie dystansu społecznego.

- My tę strategię zastosowaliśmy od samego początku - twierdził premier.

Zaznaczył również, że nie można wierzyć innym ustaleniom, szczególnie tym dotyczącym odporności stadnej. Zastosowanie tej teorii w praktyce oznaczałoby tysiące zgonów, których można by było uniknąć.

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące wprowadzenia ewentualnych obostrzeń pojawią się zapewne we czwartek, by Polska mogła przygotować się do wprowadzenia ewentualnej czerwonej strefy na terenie całego kraju.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz wrócić z grzywną 500 zł. Na grzybiarzy czekają niemałe kary

źródło: [onet.pl][polsatnews.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śnieg i mróz uderzą w Polskę. Wiemy kiedy, zostało bardzo mało czasu
  2. Profesor Simon komentuje sytuację w kraju. Bardzo mocne słowa i pilny apel eksperta
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Możesz zapłacić nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Gołąbki Kuronia są mistrzostwem. Prześwietny przepis został ujawniony, proste i obłędne w smaku