Mateusz Morawiecki zwołał dziś specjalną konferencję prasową.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Lipca 2020

Pilna, niespodziewana konferencja Mateusza Morawieckiego. Padły najnowsze informacje, chodzi o miliardy dla Polski

Mateusz Morawiecki dość niespodziewanie zwołał dziś specjalną konferencję prasową, w której oprócz szefa Rady Ministrów biorą także minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów oraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, a także minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Spotkanie z dziennikarzami rozpoczęło się tuż po godzinie 11.30. Jako pierwszy głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który przekazał, że ostatnie dni spędził w Brukseli, gdzie prowadził negocjacje. – To był maraton dyskusyjny – mówił premier o ustalaniu strategii z przedstawicielami Grupy Wyszehradzkiej.

GW: Syn Jacka Kurskiego miał molestować 9-latkę. Były prezes TVP wydał pilne oświadczenieGW: Syn Jacka Kurskiego miał molestować 9-latkę. Były prezes TVP wydał pilne oświadczenieCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: "Bardzo dobry budżet"

– Te 750 miliardów złotych to na najbliższych kilka lat olbrzymi zastrzyk finansowy. Polska liczy się bardziej niż jeszcze kilka lat temu. Nie mamy tylko głosu doradczego, ale też decydujący albo współdecydujący.

PKO BP wprowadza rewolucyjną usługę, klienci będą zadziwieni. Czy to na pewno bezpieczne?PKO BP wprowadza rewolucyjną usługę, klienci będą zadziwieni. Czy to na pewno bezpieczne?Czytaj dalej

– Mamy dzisiaj bardzo dobry budżet dla Europy – wskazał, wspominając m.in. fundusz odbudowy, zapewniające dodatkowe fundusze dla Polski. Morawiecki wskazał, że Polska była niejako pośrednikiem między historycznie najbogatszą Północą Europy a Grupą Wyszehradzką, jednocześnie dbając mocno o własne interesy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tata pokazuje trojgu swoich dzieci, jak polować na zwierzęta. Jego zdaniem uczy kontaktu i jedności z naturą

2.Popularny bank zmienia cennik i podnosi opłaty. O darmowym bankomacie możesz zapomnieć

– Postawiliśmy nie tylko weto dla skąpstwa, ale postawiliśmy również weto dla tych, którzy chcieli podziału Europy na Europę słabszą, tę, która ma wlec się w ogonie, na południu Europy, i tę wyżej rozwiniętą. Z podziału Europy na tę postkomunistyczną i te, która miała więcej szczęścia w historii – przekonywał szef rządu.

Twierdzenia Mateusza Morawieckiego są dziś krytykowane przez wielu komentatorów, wskazujących na rolę reguł praworządności przy rozdziale budżetu. Bez względu na te głosy premier ogłosił ogromny sukces.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pasażer dostał ataku padaczki w tramwaju. ZTM właśnie ostrzegł o dużych utrudnieniach
  2. Polski złoty w odwrocie. Efekt? Wysokie opłaty i drogie kredyty
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Rząd zdecydował. Dziś zostały zniesione kolejne restrykcje, idealnie na wakacje