Mateusz Morawiecki podał planowaną datę wyborów prezydenckich.. (zd. il); Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zd. il); Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Maja 2020

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie terminu wyborów. Wreszcie padła planowana data

Mateusz Morawiecki podał planowaną nową datę wyborów prezydenckich. Premier przyznał, że późniejszy termin nie wchodzi w grę i nie jest wskazany. Ma to związek z upływającą kadencją Andrzeja Dudy. O sprawie informuje Polska Agencja Prasowa.

Z informacji uzyskanych przez PAP, dowiadujemy się, że znana jest już planowana data wybrów prezydenckich. Wskazał ją szef rządu podczas dzisiejszego wystąpienia. O jakim terminie mowa?

Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżeniaSą nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżeniaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki podał planowaną nową datę wyborów prezydenckich

Wszystko wskazuje na to, że wybory odbędą się prędzej niż się tego spodziewaliśmy. Padło bowiem na czerwiec bieżącego roku. To może być dla wielu Polaków sporym zaskoczeniem, gdyż wcześniej przewijały się nieco późniejsze daty, jak chociażby sierpień czy miesiące jesienne.

- Chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne i przeprowadzić te wybory zgodnie z konstytucją i dzisiaj planujemy zrobić to na 28 czerwca. Późniejszy termin nie byłby wskazany, ponieważ potem do 6 sierpnia kończy się kadencja prezydenta i z terminów, które potem wynikają z prawa, mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyborów, czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy przeciągnęłoby się poza ten termin - przekazał Morawiecki, cytowany przez PAP.

- Dzisiaj celujemy w 28 czerwca - podkreślił premier.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Magdalena Ogórek nie będzie zadowolona. Ujawniono jej zarobki
2. Policjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzecz

Jak donosi PAP, szef rządu zapytany o to, kiedy zostanie opublikowana uchwała Państwowej Komisji, Wyborczej dotycząca wyborów prezydenckich, odpowiedział: - Tutaj dokonują się na pewno analizy, które są ważne po to, żeby wiedzieć dokładnie, czy w obecnych okolicznościach, już teraz jest ten moment, żeby ta uchwała mogła zostać opublikowana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekordowa liczba zachorowań w ciągu doby - WHO bije na alarm
  2. Pirat z BMW może być skazany na dożywocie. Nagły zwrot w sprawie tragedii na przejściu
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Minister ma genialne wieści dla całej Polski. Kamień z serca, wielka ulga

Źródło: PAP