. Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Marca 2020

Wprowadzenie stanu epidemii w Polsce, podwyższenie kar. Premier ogłosił właśnie ważne zmiany

Mateusz Morawiecki przekazał nowe, istotne informacje na temat pandemii, podczas zwołanej dziś konferencji prasowej w KPRM. Wiemy, jak długo zamknięte będą szkoły i placówki oświatowe oraz co dokładnie zmieni się w najbliższych dniach.

Konferencja po raz kolejny, ze względu na zagrożenie epidemiczne, odbyła się bez stacjonarnego udziału mediów. Poza premierem pojawili się również ministrowie zdrowia i edukacji - Łukasz Szumowski i Dariusz Piontkowski.

Zmarł ojciec Bartosza Arłukowicza. Polityk wydał niezwykle poruszające oświadczenieZmarł ojciec Bartosza Arłukowicza. Polityk wydał niezwykle poruszające oświadczenieCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki ogłosił nadchodzące zmiany na konferencji prasowej

Premier rozpoczął od podziękowań dla wszystkich służb, organizacji i osób, zaangażowanych w walkę z epidemią.

Następnie przekazł informację o wprowadzeniu stanu epidemii. W związku z tym przedłużona zostanie nauka zdalna w szkołach. Co najmniej do świąt Wielkiej Nocy - dowiedzieliśmy się.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Ważną informacją, przekazaną przez premiera jest zaostrzenie kar za złamanie kwarantanny. Od teraz nie będzie to już 5 tys. a 30 tys. zł.

Następnie głos zabrał minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Przekazał informację o liczbie zakażonych oraz opisał, czym dokładnie będzie przejawiał się stan epidemii. Oznacza on m.in. nowe prerogatywy dla wojewodów i samorządów, związane z wyznaczaniem poszczególnych zadań dla personelu medycznego.

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski podziękował za stosowanie się przez rodziców i szkoły do restrykcji. Przekazał również, że system zdalnej nauki zostanie rozszerzony w najbliższych dniach. Nauczyciele zostaną do tego specjalnie wyszkoleni. Metody pracy zostaną dostosowane do możliwości uczniów, zwłaszcza tych, którzy nie mają ograniczone możliwości sprzętowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Dyrektorka polskiego szpitala robiła wszystko, by zdobyć sprzęt do badania zakażonych. Radość nie trwała długo
  4. Sprawdzono, czy Duda miał kontakt z zakażonym. Ujawniono wyniki testów pary prezydenckiej na obecność wirusa
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jełost zdjęcie
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News