Mateusz Morawiecki. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Maja 2020

Mateusz Morawiecki skomentował aktualną aferę wokół mediów publicznych. Przesadził?

Mateusz Morawiecki postanowił skomentować ostatnie wydarzenia, dotyczące unieważnienia piątkowej Listy Przebojów Trójki. Burzę wokół tej sprawy premier określił mianem "tematu zastępczego".

Przypomnijmy, że kierownictwo Polskiego Radia zdecydowało o usunięciu z piątkowego notowania listy przebojów utworu Kazika pt. "Twój ból jest lepszy niż mój", który znalazł się na szczycie zestawienia. Piosenka artysty wyraźnie uderza w Jarosława Kaczyńskiego, co nie spodobało się podporządkowującemu się partii władzy szefostwu Trójki. Z radia odchodzą kolejni dziennikarze, a gwiazdy bojkotują stację. Inne zdanie na ten temat ma jednak premier, który postanowił stanąć w obronie prezesa PiS.

Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotowaćJest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotowaćCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: "Dla mnie sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny"

"Cały świat walczy z niespotykanym zagrożeniem, jakie niesie koronawirus. Ludzie tracą pracę, zdrowie i życie, światowa gospodarka zwalnia w tempie, jakiego nikt od dziesięcioleci nie widział. Pomimo dramatu, z jakim świat musi się mierzyć, wciąż i wciąż pojawiają się tak zwane \'tematy zastępcze\', przez które niekiedy umyka nam sedno", rozpoczyna swój wpis na Facebooku Prezes Rady Ministrów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerów
2. Grillowanie w tym jednym miejscu z bardzo surową karą. Grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności

"A dla mnie sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny. Sednem jest to, jak państwo polskie, jego przedstawiciele bez względu na barwy polityczne, wreszcie my wszyscy jako Wspólnota, odnosimy się do wydarzeń w życiu naszej zbiorowości przełomowych", czytamy.

Według premiera "tak jak niepojęte byłoby, gdybyśmy jutro nie uczcili godnie 100. urodzin naszego Wielkiego Rodaka - Karola Wojtyły, Jana Pawła II - tak trudno mi pojąć kwestionowanie godnego uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zarówno ostatniej - już dziesiątej - jak i każdej innej."

Zdaniem Morawieckiego odwiedzenie grobów ofiar katastrofy smoleńskiej "było, jest i będzie naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Kwarantanna w kościele. Świątynia zamknięta, msze odwołane
  3. Niewiarygodny skandal. Radny chce "utylizować bezdomne zwierzęta"
  4. Dziennikarze przyłapali Tadeusza Rydzyka. Jego imperium rozrasta się w ciszy
  5. Najnowszy sondaż prezydencki zmienia wszystko. Czy warto było dokonać zamiany kandydata?
  6. Tysiące Polaków będzie rozczarowanych 1000+ na wakacje. Porażająca opinia eksperta

Źródło: facebook.com/MorawieckiPL