mateusz morawiecki. https://twitter.com/PremierRP/Źródło: https://twitter.com/PremierRP/
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 18 Marca 2020

Zatrważające słowa Morawieckiego: "Do wszystkich państwa kieruję ten apel"

Mateusz Morawiecki w rozmowie z TVP Info powiedział kilka słów o wirusie z Wuhan. Nakłonił Polki i Polaków do czujności i ostrożności. Jednym z rozwiązań i zabezpieczeń dla obywateli ma być też Tarcza Antykryzysowa.

Zdaniem premiera, to osoby starsze są najbardziej narażone. Wspomniał też o rozwiązaniach finansowych, dla osób pokrzywdzonych stanem zagrożenia epidemicznego.

Kilkadziesiąt nowych przypadków zarażenia w Polsce. Będzie tylko gorzej?Kilkadziesiąt nowych przypadków zarażenia w Polsce. Będzie tylko gorzej?Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki apeluje do Polek i Polaków

Jak podaje na Twitterze Kancelaria Premiera, słowa Morawieckiego są jednoznaczne: "#zostańwdomu to najlepsza metoda zapobiegania rozprzestrzenianiu się #koronawirus. Do wszystkich państwa kieruję ten apel o pozostanie w domach. Szczególnie osoby starsze powinny zostać w domu, bo dla nich koronawirus to największe ryzyko".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ilu Polaków zachoruje przez wirusa? Minister zdrowia ujawnił swoje prognozy
2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

- Koronawirus niszczy poszczególne gałęzie gospodarki: m. in. turystykę, transport, sprzedaż odzieży. Powoduje, że nasze PKB i nasz wzrost gospodarczy będą osłabione. Tarcza Antykryzysowa ma zapobiec najgorszym scenariuszom, chronić miejsca pracy. Najlepiej, żeby ludzie słuchali rad specjalistów, którzy wiedzą najlepiej jak zachować się w tej sytuacji. Tarcza Antykryzysowa to działanie, które ma dać nadzieje - dodał na łamach TVP Info.

Polacy i Polki są zaniepokojeni swoją sytuacją finansową. Wielu ludzi straciło pracę, a wielu też nie ma środków na utrzymanie. Dostaje się również przedsiębiorcom. Podobno najnowsze rozwiązania mają pozytywnie wpłynąć w tym ciężkim okresie.

- Sytuacja jest bardzo trudna, powoduje ogromne perturbacje w naszej świadomości i w społeczeństwie. Wirus dotknął też gospodarkę. Tarcza Antykryzysowa ma temu przynajmniej częściowo zapobiegać - wspomniał premier.

Czy Tarcza Antykryzysowa zmieni realia ludzi, którzy obecnie są w potrzasku? Prezes rady ministrów uważa, że tak.

- Tarcza Antykryzysowa ma ludziom dawać nadzieję, że - mam nadzieję - już niedługo ta tarcza pozwoli nam wrócić do normalnego życia gospodarczego, pracownikom do pracy i przedsiębiorcom do ich działań w biznesie. To największy kompleksowy program, jeden z pierwszych na świecie, który został przedstawiony. Program ten ma działać osłonowo, ma być wsparciem dla ludzi, którzy czują się niepewnie - mówił.

Ustosunkował się do ciężkiej pozycji Polek i Polaków na tzw. umowach śmieciowych.

- Osoby zatrudnione na umowy zlecenie czy prowadzące działalność gospodarczą - których nie stać na opłacenie ZUS, mimo korzystania z pozostałych ulg, które wdrożyliśmy wcześniej - takie osoby będą także mogły skorzystać z Tarczy Antykryzysowej - wspomniał.

Warto wspomnieć, że 60% wypłaty dla wielu obywateli nie jest żadnym zabezpieczeniem. Problemem, o którym również się nie mówi jest opieka nad dziećmi powyżej 8 r.ż. i zajęcia w formie zdalnej, które spadają na barki rodziców.

Oczywiście premier musiał uderzyć w opozycję, jak zwykle: "Liczę, że mimo różnych niesnasek i różnych zdań opozycja poprze tę ustawę, ponieważ jest to bezprecedensowe rozwiązanie odpowiednio przygotowane do tej sytuacji, z którą Polacy i Polska się spotykają".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  2. Jest jeden ważny powód, aby wyjść z domu. Pilny apel do wszystkich Polaków
  3. Był zakażony, przyjął co najmniej 30 pacjentek. Sanepid pilnie ich poszukuje
  4. Przełomowy dzień dla pacjenta “zero”. “Światełko w tunelu”, doskonałe wieści
  5. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć
  6. Z ostatniej chwili: książę Albert zakażony koronawirusem. Pałac potwierdza

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News