Mateusz Morawiecki. zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East News
Źródło: zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Maja 2020

Premier podniesie świadczenia socjalne. O jakie pieniądze chodzi?

Mateusz Morawiecki wciąż poszerza swoją ofertę socjalną. Wynika to z pogarszającej się sytuacji finansowej wielu Polek i Polaków. Jest to skutkiem koronawirusa oraz panujących restrykcji. Uniemożliwiają one prowadzenie przedsiębiorstw, co doprowadza do ich zamknięcia. Idą za tym masowe zwolnienia.

Premier polskiego rządu postanowił wyjść naprzeciw oczekiwań Polek i Polaków. Dyskusja wokół jakości oraz wysokości świadczeń socjalnych od kilku dni zaczęła przybierać na sile. Kwestie wsparcia finansowego zaczęło podnosić coraz więcej grup społecznych oraz zawodowych. Pomoc otrzymali między innymi od opozycyjnych ugrupowań. Głównie przedstawiciele Lewicy postulowali o poprawę jakości życia Polek i Polaków.

Jurek Owsiak i WOŚP zostali oszukani. Chodzi o zakup sprzętu medycznegoJurek Owsiak i WOŚP zostali oszukani. Chodzi o zakup sprzętu medycznegoCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: O ile podniesiony zostanie ważny zasiłek?

Jak poinformował na konferencji prasowej, zapadła konkretna decyzja w sprawie zasiłku dla bezrobotnych. Przedstawiciel Rady Ministrów zajął stanowisko w sprawie podniesienia tego świadczenia. Obecnie, ma ono wynosić aż 1200 złotych. Dla osób, które swoje miejsce pracy utraciły przez pandemię koronawirusa, przysługuje specjalna zapomoga. Trzymiesięczne wsparcie w postaci 1300 złotych powędruje na konta poszkodowanych przez obecny reżim sanitarny.

- Tak jak zaproponował pan prezydent Andrzej Duda, będziemy podnosić zasiłek dla osób bezrobotnych. Cieszymy się, że ten przyrost osób bezrobotnych, osób, które tracą pracę, jest o wiele, wiele niższy niż wszystkie prognozy, które były wcześniej. Ale jednocześnie ten przyrost jest. To są nowe tysiące osób, które straciły środki do życia - poinformował podczas konferencji prasowej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ostro o opozycji. O co poszło tym razem?
2. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy

Przypomnijmy, że obecnie przez pierwsze trzy miesiące bezrobotny, który ma od 5 do 20 lat stażu pracy, otrzymuje zasiłek na poziomie 741,87 zł netto. Zdaniem Prezesa Rady Ministrów te dwa działania osłonowe zapewnią stabilizacje oraz bezpieczeństwo finansowe Polek i Polaków.

Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco. Prosimy o regularne odświeżanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Bill Gates rusza na front walki z koronawirusem. Jego nowy projekt odpowie na trzy kluczowe pytania
  3. Nowe miejsca gdzie można biegać bez maseczki. Świetna wiadomość
  4. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  5. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  6. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  7. Najwspanialsza wyspa świata przyjmie w tym roku turystów. Znamy termin otwarcia granic