Mateusz Morawiecki. Wikimedia Commons/Olaf KosinskyŹródło: Wikimedia Commons/Olaf Kosinsky
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 15 Marca 2020

Międzymiastowy ruch lotniczy będzie wstrzymany? Morawiecki nie pozostawia złudzeń

Mateusz Morawiecki wystąpił u jednego z najdłużej utrzymujących się na Youtube twórców. Blowek zazwyczaj prowadzi kontent związany z komedią, żartami, testowaniem produktów i kawałami. Tym razem jednak zaskoczył swoich widzów. Wizytą zaszczycił go sam premier. Ustosunkował się do ruchu lotniczego na terenie naszego kraju.

Premier najprawdopodobniej chciał dotrzeć do młodych odbiorców, uświadomić ich o zagrożeniu związanym z koronawirusem, ale również ostrzec przed następstwami występowania wirusa w Polsce.

Zatrważające słowa członka WHO: „W tej pandemii zachorują wszyscy, a wiele osób umrzeZatrważające słowa członka WHO: „W tej pandemii zachorują wszyscy, a wiele osób umrze"Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki zamknie ruch międzymiastowy?

W rozmowie z Karolem Gązwą, zwanym "Blowkiem", premier poruszył głównie problemy związane z wirusem. Zalecił wszystkim zminimalizowanie spotkań towarzyskich i przebywanie na co dzień w domu. Takie działania prewencyjne będą działały zapobiegawczo, a odpowiedzialne postępowanie Polek i Polaków sprawi, że COVID-19 nie rozprzestrzeni się w naszym kraju aż tak bardzo. Już dzisiaj Łukasz Szumowski, minister zdrowia pochwalił postepowanie naszych obywateli podczas rozmowy z WP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Córka pierwszej ofiary wirusa zabrała głos. Oskarża prezydenta Poznania, “kłamał”
2. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia

Premier zapowiedział jednak coś niepokojącego. Najprawdopodobniej już wkrótce zostaną zablokowane ruchy lotnicze międzymiastowe w Polsce.

- W niedzielę rządowy zespół zarządzania kryzysowego potwierdził, że ze względu na niewielkie zainteresowanie nie warto, żeby samoloty latały wewnątrz kraju. Ten ruch wewnątrzkrajowy będziemy chcieli wkrótce wyłączyć. Zresztą nie ma zbyt wielu chętnych do podróżowania - mówił Morawiecki podczas wywiadu.

Prezesa Rady Ministrów zaprzeczył jakoby sklepy spożywcze miały być zamknięte. Oświadczył, że są one niezbędne do funkcjonowania społeczeństwa i nakłonił Polki i Polaków do rozważnych zakupów.

Warto wspomnieć, że większość obywateli naszego kraju robi tak duże zapasy, aby w trakcie zagrożenia epidemiologicznego, jak najmniej wychodzić na zewnątrz i nie biegać po "2 plastry szynki". 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje
  2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami
  3. Wybory prezydenckie zostaną przesunięte przez wirusa? Jest oficjalna odpowiedź na plotki, Duda zabrał głos
  4. Czy Polacy ufają ministrowi zdrowia? Są wyniki sondażu, pierwsze miejsce okupuje ktoś inny
  5. Pacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w Austrii
  6. Pasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusa