Mateusz Morawiecki przedstawił swoje nietypowe stanowisko. zdjęcie ilustracyjne: WOJTEK RADWANSKI/AFP/East NewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne: WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Maja 2020

Rząd zdejmuje obostrzenia powołując się na Jana Pawła II. Nie żartujemy

Mateusz Morawiecki na wczorajszej konferencji podjął ważną decyzję. Od przyszłego tygodnia wchodzimy w trzeci etap odmrażania gospodarki. To, co zadeklarował w rozmowie z mediami zaskoczyło opinię publiczną. Dlaczego polityk powołał się na Jana Pawła II?

Powrót do normalności w Polsce podzielony został na cztery etapy. Od przyszłego tygodnia wdrożony zostanie przedostatni z nich. Swoją działalność wznowią między innymi zakłady fryzjerskie oraz salony kosmetyczne. Swoje funkcjonowanie wznowi też branża gastronomiczna. Odpytywany przez dziennikarzy premier zaskoczył nas swoją decyzją. Postanowił odpowiedzieć na apele Tadeusza Rydzyka i ułatwić funkcjonowanie jego związku wyznaniowego w dobie koronawirusa.

Kobieta opluta przez pasażera na dworcu nie żyje. Mężczyzna wykrzykiwał niepokojące rzeczy, tragiczne doniesienia z UKKobieta opluta przez pasażera na dworcu nie żyje. Mężczyzna wykrzykiwał niepokojące rzeczy, tragiczne doniesienia z UKCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki zaskakuje swoim stanowiskiem

Decyzją Rady Ministrów cześć przepisów dotyczących organizacji nabożeństw uległo zmianie. Już w najbliższą niedziele w kościołach będzie mogło zgromadzić się więcej wiernych. Jak tłumaczy premier doszło do tego przez wzgląd na Jana Pawła II. 18 maja 1920 roku urodził się papieża Polak. Oznacza to, że już za kilka dni będziemy obchodzić setną rocznicę jego przyjścia na świat. Wydarzenie to będzie tematem wielu uroczystości, bowiem dla wiernych jest on niezwykle ważną postacią.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nowy wirus, podobny do SARS-CoV-2 został właśnie odkryty. Przejmujące doniesienia naukowców
2. Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyć

W wyniku poluzowania panujących restrykcji w katolickich świątyniach zgromadzi się więcej wiernych. Przypomnijmy, że wcześniej na jednego uczestnika nabożeństwa miało przypadać aż 15 metrów kościoła. Obecnie duchownych obowiązuje ograniczenie 10 metrów na jednego katolika. Zdaniem przedstawiciela Rady Ministrów decyzja ta podniesie morale Polek i Polaków.

- Na setną rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który zmienił losy świata, zmienił losy Polski, od najbliższej niedzieli chcemy, żeby to była 1 osoba na 10 m na całej powierzchni kościoła, całej powierzchni kaplicy, w której odbywa się dane nabożeństwo. Myślę, że dzięki temu więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w Mszach świętych, w nabożeństwach. - Tłumaczy premier podczas konferencji prasowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupowałeś w polskich sklepach internetowych? Natychmiast sprawdź swoje konto bankowe, mogłeś stracić fortunę
  2. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  3. Edyta Górniak niebezpiecznie straszyła internautów. Dostała odpowiedź, której nie mogła się spodziewać
  4. Wierny człowiek Tadeusza Rydzyka wystosował niebezpieczny apel. Miejmy nadzieję, że zostanie potraktowany z przymrużeniem oka
  5. “Ja jestem od traktora do internetu”. Lech Wałęsa w bardzo trudnej sytuacji, szuka nowej pracy
  6. Od czwartku koniec z noszeniem maseczek na otwartych terenach. Rząd naszych sąsiadów podjął decyzję

Źródło: [konferencja KPRM 13.05.20]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News