Mateusz Morawiecki zapowiedział zniesienie kolejnych obostrzeń. zdjęcie ilustracyjne: Jakub Kaminski/East NewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 13 Maja 2020

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Koniec ważnych obostrzeń, znamy daty

Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej przekazał Polakom ważną wiadomość. Wiemy już, na jakich zasadach rząd przeprowadzi III etap odmrażania gospodarki. Zyskają nie tylko salony fryzjerskie. Poznaliśmy konkretne daty.

W Polsce coraz lepiej radzimy sobie z pandemią koronawirusa. Mimo niepokojących doniesień ze Śląska Rada Ministrów podjęła ważne decyzje. Dotyczą one wprowadzenia trzeciego już etapu znoszenia panujących zakazów. W spotkaniu z przedstawicielami mediów udziął wzięli: Łukasz Szumowski, Dariusz Piontkowski oraz Prezes Rady Ministrów. Podali terminy, które przyśpieszą nasz powrót do normalności.

Niespodziewana deklaracja, Szumowski składa zawiadomienie do prokuratury. Sprawa jest poważnaNiespodziewana deklaracja, Szumowski składa zawiadomienie do prokuratury. Sprawa jest poważnaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki rozpoczął III etap odmrażania gospodarki

Kolejnymi przedsiębiorstwami, które wznowią swoją działalność, będą salony kosmetyczne, branża gastronomiczna oraz zakłady fryzjerskie. Jednak obowiązywać je będą konkretne przepisy. Od 18 maja będziemy mogli korzystać z usług barów oraz restauracji. Obsługa klientów odbywać się będzie w tak zwanych ogródkach. Same lokale będą przeznaczone jedynie dla pracowników lub osób potrzebujących skorzystać z toalety. Od przyszłego tygodnia będziemy mogli też planować zabiegi upiększając. Również w komunikacji miejskiej będzie można zapełnić aż 30% miejsc siedzących.

Od poniedziałku prowadzone będą szkoły policealne. Wznowiona zostanie również działalność orlików, hal sportowych oraz sal gimnastycznych. Uruchomiona zostanie opieka nad dziećmi w klasach 1-3. Już w przyszłym tygodniu będziemy mogli rozpocząć kursy celem otrzymania prawa jazdy. Od pierwszego czerwca szkoły ponadpodstawowe oraz podstawowe będą mogły przeprowadzać konsultacje stacjonarne. Wydłużony zostanie zasiłek opiekuńczy dla osób, które nie zdecydują się na posłanie swoich pociech do placówek oświatowych. Szef Rady Ministrów wskazuje, że niezwykle ważne jest utrzymywanie zasad higieny. To właśnie dzięki temu Prawo i Sprawiedliwość może znieść kolejne obostrzenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Doniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiem
2. Ile zarabia kasjer w Biedronce? To coraz bardziej intratna posada, po podwyżkach pensja sporo wzrosła

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość podzieliło rezygnowanie z obostrzeń na 4 części. Ta, ogłoszona przez przedstawicieli Rady Ministrów, jest przedostatnią z nich. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż ulega poprawie. Oznacza to, że niewykluczonym jest jeszcze szybszy powrót do czasów sprzed pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. Kilkaset budynków bez ciepłej wody. Mieszkańcy nie mogą się umyć, do kiedy to potrwa?
  3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Wymiana masek co trzy godziny, rękawiczki i inne nowe ograniczenia podczas lotów pewną linią lotniczą

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News