Mateusz Morawiecki. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Lutego 2020

Kilka słów prawdy homoseksualnego siostrzeńca Mateusza Morawieckiego. Co sądzi o wuju?

Mateusz Morawiecki to zdaniem jego siostrzeńca, Franka Brody, przede wszystkim zdolny ekonomista. Chłopak zauważa, że jego wuj nie jest najgorszym premierem, jednak powinien częściej dotykać spraw światopoglądowych.

Franek Broda, 17-letni siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, udzielił wywiadu portalowi onet.pl. W rozmowie opowiada m.in. o swojej orientacji seksualnej, swojej ocenie pracy Morawieckiego oraz Jarosławie Kaczyńskim.

17-latek w przeszłości należał do młodzieżówki PiS. Zaznacza jednak, że jego poglądy znacząco rozmijają się z tymi prezentowanymi przez partię rządzącą. "Kiedyś w młodzieżówce robiliśmy taki test sprawdzający, czy »popierasz PiS«. I było pytanie m.in., czy jesteś za zalegalizowaniem związków partnerskich. Odpowiedziałem, że tak, a wszyscy inni, że nie. Gdy było natomiast pytanie, czy TVP jest dobrą telewizją, to także jako jedyny odpowiedziałem, że nie", opowiada Tomaszowi Pajączkowi.

"Na początku patrzyłem tylko na PiS, później zacząłem przyglądać się innym partiom. Zobaczyłem, że pod względami gospodarczymi nie zgadzam się z Lewicą, ale już światopoglądowo w niektórych kwestiach owszem. Przez moment myślałem, że najbliżej jest mi do PSL, ale nie podoba mi się, że są tak pasywni i budzą się tylko w okresie kampanii", dodaje siostrzeniec Morawieckiego.

Nastolatek zaznacza, że nie wstydzi się swojej orientacji, jednak nie próbuje się tym chwalić. Swój homoseksualizm uważa za sprawę prywatną.

Syn bez zgody sprzedał jej mieszkanie. Staruszka egzystuje bez wody, prądu i gazuSyn bez zgody sprzedał jej mieszkanie. Staruszka egzystuje bez wody, prądu i gazuCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki nie jest najlepszy

"Ja na mojego wujka w polityce patrzę jak na premiera. Moim wujkiem jest prywatnie. I chciałbym, żeby on też to zrozumiał. Mam nadzieję, że moje zaangażowanie polityczne nie wpłynie na nasze relacje", odpowiada Franek Broda, zapytany o swojego wuja, Mateusza Morawieckiego.

Jak nastolatek ocenia rządy premiera? "Na pewno jest bardzo dobrym ekonomistą, choć z drugiej strony do dziś nikt z PiS nie jest mi w stanie wytłumaczyć, jak podwyższenie pensji minimalnej do 4 tys. zł nie spowoduje kryzysu"

Dodaje, że w jego opiniii "Mateusz Morawiecki nie jest najlepszym, ale też nie jest najgorszym premierem". 17-latek zauważa pewien szkopuł w działaniach premiera. "Mam duży problem z tym, że Mateusz Morawiecki nie wypowiada się na tematy światopoglądowe", mówi Onetowi.

Nastolatek został również zapytany o prezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Poza tym, że politycznie się z nim nie zgadzam i za nim nie przepadam, to uważam Jarosława Kaczyńskiego za bardzo inteligentnego człowieka. Nie dziwię się, że ludzie z partii patrzą na niego trochę jak na Boga, dlatego że oni potrzebują przywódcy. W każdej społeczności jest potrzebny lider, który będzie wszystkim zarządzać", odpowiada siostrzeniec premiera.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za dwa tygodnie zasiłki pójdą w górę. Polacy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze

2. Co najmniej 21 osób straciło życie, 7 zaginęło, są ranni. Tragiczna seria za granicą, nie mieli szans

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku