Mateusz Morawiecki poinformował o zatrzymaniu rekordowego transportu kokainy.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Czerwca 2020

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. Ogłosił ogromny sukces w walce z poważnym niebezpieczeństwem

Mateusz Morawiecki podczas rozpoczętej tuż po godzinie 12 konferencji prasowej, na której obecny był również minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, przekazał informację o udaremnionym przemycie narkotyków. Zdaniem premiera transport kokainy miał być rekordowy, a jego waga sięgnęła 3 ton.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że państwo powinno stać na straży prawa oraz bezpieczeństwa. Takimi słowami zapowiedział informację o udaremnionym przemycie narkotyków, które uchroniły przede wszystkich ludzi młodych przed narażeniem ich zdrowia oraz życia. Jak podkreślono, służbom z innych państw najpewniej nie udało się wykryć przemytu. Sukces ostatecznie osiągnęli właśnie polscy funkcjonariusze.

Andrzej Duda wpadł w niespodziewaną złość na spotkaniu z wyborcami, puściły mu nerwy. Padło bardzo niewygodne pytanieAndrzej Duda wpadł w niespodziewaną złość na spotkaniu z wyborcami, puściły mu nerwy. Padło bardzo niewygodne pytanieCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki poinformował o udaremnionym przemycie

Szef rządu podziękował policjantom za ich pracę i profesjonalizm. – Dbacie o nasze bezpieczeństwo – wskazał. Morawiecki ogłosił tym samym sukces polskich służb w walce z mafią narkotykową. Zatrzymany transport można by podzielić na milion próbek niosących zagrożenie dla życia obywateli. Premier nawiązał tym samym do śmierci 20-latki z Poznania, która przed kilkoma dniami zmarła po zażyciu dopalaczy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące osób w nocy znalazły się w krytycznej sytuacji. Służby nie nadążały, niepokojące doniesienia
2. Otworzyli granice, Polaków odrzucili. Teraz ujawnili nowe informacje, wielu się ucieszy

Szef MSWiA także podziękował mundurowym, w tym również Straży Granicznej. Zdaniem Mariusza Kamińskiego zatrzymanie transportu kokainy to "największy sukces w historii polskiej policji" w kontekście podobnych zdarzeń, a wiele istnień w Europie zostało ocalonych.

Zatrzymany transport miał dotyczyć 3 ton kokainy, wartych 3 miliardy polskich złotych. Jednocześnie Kamiński przekazał informacje o planowanym systemie wsparcia motywacyjnego dla polskich funkcjonariuszy jako forma podziękowania za ich zaangażowanie w walce z przestępczością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Agata Duda prawie nigdy nie wspomina o młodszym bracie. Tajemnice ich relacji zostały ujawnione
  4. Biskup Edward Janiak w coraz gorszej sytuacji. Niespodziewany bunt w diecezji duchownego z "Zabawy w chowanego"
  5. Uwaga, abyś nagle nie stracił pieniędzy z konta. Poczta Polska ściąga zaległe abonamenty
  6. GIS wydał oficjalny komunikat. Tysiące Polaków przecierają oczy ze zdumienia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News