Mateusz Morawiecki -- obostrzenia. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Źródło: PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Kwietnia 2020

Ujawniono najważniejszy punkt dzisiejszej konferencji Szumowskiego i Morawieckiego. Będą kolejne “rekomendacje”

Mateusz Morawiecki wraz Łukaszem Szumowskim od tygodni wspólnie informują obywateli o wprowadzaniu kolejnych obostrzeń, mających na celu maksymalne wypłaszczenie krzywej zachorowań. Wielkim testem dla skuteczności wprowadzonych zmian będą z pewnością zbliżające się święta. Zdaniem rzecznika Ministerstwa Zdrowia obostrzenia nie zostaną obecnie złagodzone. Co więcej, możemy spodziewać się nowych zmian.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz był gościem Polsat News. Zapytany o wprowadzenie kolejnych obostrzeń związanych z rozwojem epidemii, w tym m.in. ewentualnej konieczności noszenia maseczek w miejscach publicznych, Andrusiewicz odparł, że nie chce wyprzedać zapowiedzianej na dziś konferencji prasowej. Zaznaczył jednak, że z całą pewnością wprowadzone dotychczas ograniczenia nie zostaną w żaden sposób poluzowane, co będzie zapewne stanowiło najważniejszy punkt spotkania polityków z mediami.

Ratownik medyczny ujawnił prawdę o testach na wirusa. Wstrząsająca relacja, o tym się nie mówiRatownik medyczny ujawnił prawdę o testach na wirusa. Wstrząsająca relacja, o tym się nie mówiCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki może wprowadzić kolejne zmiany

Rzecznik przekonywał, że zrezygnowanie z istniejących ograniczeń w sposób bezpośredni wiązałoby się ze wzrostem liczby zakażeń. "Nie ubiegając jutrzejszej konferencji, raczej nie przewiduję, żebyśmy mieli poluzować warunki, które mamy, na święta czy na okres poświąteczny", przekazał.

Andrusiewicz, potwierdzając słowa, które wielokrotnie padły z ust ministra zdrowia, zaznaczył, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Obecnie liczba zakażonych wciąż bowiem stopniowo rośnie, każdego dnia dając wynik trzycyfrowy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kasia Kowalska przerwała milczenie. Co dzieje się z jej córką?
2. Spółdzielnia postawiła automat z maseczkami i żelami. Ceny powaliły mieszkańców

Rzecznik MZ ocenił, że wchodzimy w nowy etap epidemii, wobec czego rząd może rekomendować noszenie masek. "Nie wykluczamy, że miękka rekomendacja, co do noszenia masek w miejscach publicznych, jak sklepy, będzie. Nie wykluczamy, że to się pojawi, bo mamy nowy etap – osoby, które są zakażone, a często nie mają objawów", powiedział. I dodał: "Dla bezpieczeństwa pewnie takie zalecenie się pojawi. Bo każdy powinien czuć się bezpiecznie. Nie jest to zaprzeczenie tego, co do tej pory komunikowaliśmy. Przy małej liczbie zakażonych nie było takiego zalecenia".

"Wszystko zależy od nas", zaznaczył Andrusiewicz, pytany o możliwy rozwój sytuacji epidemicznej w naszym kraju. W jego opinii fundamentalne znaczenie będzie miało zachowanie Polek i Polaków w okresie świątecznym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  2. Podstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyć
  3. Popularny ksiądz ujawnił nieprzyjemne fakty z przeszłości Kaczyńskiego. Niespodziewany atak duchownego
  4. Dziennikarze TVP zignorowali zalecenia władz, aby nagrać “śmieszny” filmik? Do sieci trafiło nagranie
  5. 2-latek z Chodzieży stał się ofiarą przemocy fizycznej. Tragiczny los zgotowali mu rodzice
  6. Papież Franciszek powiedział, co jego zdaniem jest przyczyną pandemii. Mocne słowa i zarzuty

Źródło: PAP