Mateusz Morawiecki Rafał Trzaskowski. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 8 Lipca 2020

Mateusz Morawiecki wymyślił słowo, aby tylko uderzyć w Rafała Trzaskowskiego. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Mateusz Morawiecki bardzo aktywnie włączył się w kampanię Andrzeja Dudy. Premier objeżdża kolejne powiaty, starając się przekonywać wyborców do starającego się o reelekcję prezydenta. Co ciekawe, polityk nie poprzestaje jedynie na rozmowach z obywatelami, ale posuwa się także do dość nieszablonowych zagrań, które mają bezpośrednio uderzyć w Rafała Trzaskowskiego.

Mateusz Morawiecki dzieli obecnie czas przede wszystkim między wypełnianiem obowiązków szefa rządu oraz uczestniczeniem w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Jako że do głosowania w ramach drugiej tury pozostało jedynie kilka dni, politycy obu stron politycznego sporu starają się wytaczać jak najcięższe działa przeciw kontrkandydatowi. Czasami ich starania osiągają nieco zaskakujący wymiar.

Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemNaprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemCzytaj dalej

Premier Morawiecki zdecydował się za pośrednictwem mediów społecznościowych odnieść do wypadku autobusu miejskiego w Warszawie. Jak się bowiem okazało, kierowca pojazdu miał być pod wpływem narkotyków. Co wiecej, to już druga w ostatnim czasie tego typu niebezpieczna sytuacja. Szef rządu nie tyle jednak skomentował sprawę, co zwrócił się do włodarza Warszawy i oponenta Andrzeja Dudy w wyborach. Aby uderzyć w Rafała Trzaskowskiego, stworzył nawet własne słowo.

Mateusz Morawiecki o "Trzaskogedonie"

- W różnych miejscach zdarzają się błędy. Sztuką rządzenia jest umiejętność wyciągania wniosków. Panie Trzaskowski - jakie zabezpieczenia i kontrole zostały wdrożone? Co zrobiliście, żeby zapobiec wypadkom? Czy niemiecka Arriva wprowadziła plan naprawczy? W polityce chodzi o to, żeby odpowiadać na takie pytania. Inaczej czeka nas, tak jak w Warszawie, Trzaskogedon w całej Polsce! - grzmiał Mateusz Morawiecki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach

W sekcji komentarzy pojawiło się wiele skrajnych opinii na temat wpisu. Liczni internauci zaznaczali, że bezpośrednie łączenie Rafała Trzaskowskiego z wypadkiem jest działaniem przesadnym i niepotrzebnym.

[Aktualizacja 17:20]

Jak podaje RMF FM, kierowca nie miał znajdować się pod wpływem amfetaminy, a był po jej użyciu. Miał przyjąć narkotyk kilka dni przed zdarzeniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska pozwana. Zarzuca się jej nielegalne przetwarzanie danych osobowych
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: Instagram / Mateusz Morawiecki

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News