Mateusz Morawiecki nie przestaje zaskakiwać swoimi wypowiedziami oraz atakami w stronę poszczególnych osób. Premier zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego.. (zdj. il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Lipca 2020

Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. "Niech pan odbędzie debatę sam ze sobą"

Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie nie przestaje zaskakiwać swoimi wypowiedziami oraz atakami w stronę poszczególnych osób o innym profilu politycznym niż prezentowany przez partię PiS. Premier ponownie zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta z ramienia KO. Zarzuca mu m.in. zmienność i niezdecydowanie w poglądach oraz hipokryzję. Padły mocne słowa.

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania wyborczego w Bytowie zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO, zarzucając mu brak zdecydowania i prawdomówności w poglądach. "Panie Rafale, niech pan odbędzie debatę najpierw sam ze sobą, trzeba uzgodnić poglądy, bo rano ma pan inne niż wieczorem" - mówił szef rządu. O sprawie donosi Interia, z informacji uzyskanych przez PAP.

Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdegoPolicja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdegoCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki nie przestaje zaskakiwać. W mocnych słowach zwrócił się do Rafała Trzaskowskiego

W niedzielę 5 lipca po południu, premier Mateusz Morawiecki zjawił się w Bytowie w województwie pomorskim. Wspierał tam kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy ubiegającego się o reelekcję. Zachęcał wyborców do pełnej mobilizacji oraz oddawania głosów na obecną głowę państwa w drugiej turze wyborów prezydenckich, które zbliżają się wielkimi krokami. Na rynku w Bytowie zgromadzili się zarówno zwolennicy Andrzeja Dudy i rządu Mateusza Morawieckiego, jak i zwolennicy Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO. Premier zwrócił się do zgromadzonego tłumu wyraźnie atakując kontrkandydata oraz jego zwolenników, nazywając ich "farbowanymi lisami".

"Oprócz wiary potrzebna jest mobilizacja, bo nasi przeciwnicy, którzy chcą zmienić Polskę kompletnie na wzór różnych rewolucji światopoglądowych, wszyscy oni będą zmobilizowani i my musimy być bardzo zmobilizowani przeciwko tym farbowanym lisom na czele z panem Trzaskowskim" - mówił Morawiecki na rynku w Bytowie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych

2. Uderzenie było porażające. Samolot awaryjnie lądował na amerykańskim lotnisku. Prawdziwe chwile grozy

Co więcej, Mateusz Morawiecki poruszył kwestię poglądów Rafała Trzaskowskiego, które jego zdaniem są bardzo zmienne, jak i sam on. Jak donoszą media, premier powiedział, że zastanawia się, czy Rafał Trzaskowski patrząc rano i wieczorem w lustro, wciąż widzi jedną i tę samą osobę i czy ją rozpoznaje. Odniósł się także do sprawy związanej z debatą prezydencką, której domaga się Trzaskowski. Szef rządu proponuje kandydatowi debatę przeprowadzoną sam ze sobą oraz uzgodnienie ze sobą poglądów.

"Ja mam propozycję do pana Trzaskowskiego - panie Rafale, niech pan odbędzie tę debatę najpierw sam ze sobą. Trzeba uzgodnić poglądy ze sobą, bo rano ma pan inne niż wieczorem" - powiedział Mateusz Morawiecki w Bytowie.

"To nie jest tak, że w nim raz górę bierze liberał, turbo liberał, potem lewak, komunista jakiś, bo to też jest jego natura częściowo, a potem znowu konserwatysta, potem znowu jakiś demokrata czy inny. Nie, zasada jest dużo prostsza - raz w górę w nim bierze pan Tusk, raz pan Giertych, raz pan Rostowski, raz pan Balcerowicz - to są jego idole, to są jego przyjaciele" - dodał szef rządu.

Waszym zdaniem Mateusz Morawiecki przesadził i wręcz obraził Rafała Trzaskowskiego takimi spostrzeżeniami i zarzutami, czy są to słuszne uwagi?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister edukacji o szczegółach kolejnego roku szkolnego i o nauce zdalnej. Czego można się spodziewać?
  2. Jackowski powiedział, kto wygra wybory. Zaskakująca najnowsza wizja jasnowidza
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Fantastyczne nagranie. Stworzył latającego drona z klocków Lego

Źródło: Interia / PAP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News