Mateusz Morawiecki. (zd. il.)Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zd. il.)Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 4 Lipca 2020

Mateusz Morawiecki pokazał, na co go stać i nie przebierał w słowach. "Widać, co za nieudacznik" - powiedział bez ogródek

Mateusz Morawiecki w bardzo ostrych słowach wypowiedział się o Rafale Trzaskowskim w sobotę na spotkaniu w Olsztynie. Nie tylko użył bardzo obraźliwych słów, ale również oskarżył konkurenta Andrzeja Dudy o manipulację i propagandę. Bez względu na to, po której ze stron obstaje premier, powinien zachować kulturę wypowiedzi. Świadczy to nie tylko o nim samym, ale również o partii rządzącej.

Premier podczas spotkania od razu nawiązał do awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie, która miała miejsce w ubiegłym roku. Postanowił ubrać w słowa dość dosadnie, co sądzi na temat Rafała Trzaskowskiego i sprawowania przez niego funkcji. Nie da się ukryć, że jest wyjątkowo wrogo nastawiony do konkurenta prezydenta.

Człowiek Jarosława Kaczyńskiego bezpardonowo obraził wyborców Rafała Trzaskowskiego. Człowiek Jarosława Kaczyńskiego bezpardonowo obraził wyborców Rafała Trzaskowskiego. "Buractwo w pełnej krasie"Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki ostro o Rafale Trzaskowskim

- Nasi przeciwnicy posługują się przemysłem pogardy; żeby uderzyć w prezydenta Andrzeja Dudę trzeba posługiwać się manipulacją i propagandą, a żeby pokazać zakłamanie Rafała Trzaskowskiego trzeba mówić prawdę - mówił podczas spotkania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Profesor Krzysztof Simon nie wytrzymał słów premiera. Nie krył oburzenia, "to absurd absolutny"
2. Okropny skandal w Szklarskiej Porębie. W głowie się nie mieści, karygodne zachowanie

- Żeby uderzyć w prezydenta trzeba się posługiwać manipulacją i propagandą, tak jak robią to nasi wrogowie, posłuszne im media. A żeby pokazać zakłamanie Rafała Trzaskowskiego, to trzeba mówić prawdę. Trzaskowski zapomniał, że niemal zafundował mieszkańcom Płocka katastrofę ekologiczną - stwierdził. Widać, co to za nieudacznik. Skuteczność Andrzeja Dudy i nieudacznictwo, lenistwo pana Trzaskowskiego - dodał.

Premier dodał również, że Rafał Trzaskowski poszedł na zwolnienie lekarskie podczas epidemii koronawirusa, co jego zdaniem jest skrajnym lenistwem i nieodpowiedzialnością. Mateusz Morawiecki przypomniał teżo bezrobociu i wykluczeniu komunikacynym w warmińsko-mazurskiem. Jego zdaniem to właśnie wina Rafała Trzaskowskiego, który był wtedy w rządzie.

- Za Tuska i Trzaskowskiego nie było pieniędzy na drogi. My w ciągu paru lat przeznaczyliśmy ponad 600 mln zł na remont dróg lokalnych: gminnych i powiatowych. Tyle to oni rocznie na całą Polskę dawali w latach 2008-15. To jest miara tego, co my zrobiliśmy. Przesunęliśmy środki na inwestycje do warmińsko-mazurskiego - skomentował Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniała wiadomość, rozdają nawet 18 750 zł dopłaty na jeden cel. Ty także możesz skorzystać
  2. Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucję
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Ocieplenie klimatu nie na całym świecie? Jest jedno miejsce, które się ochładza

Źródło: [RMF 24]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News