Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej poinformował dziś o sukcesie, jakim były działania rządu wobec epidemii.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Czerwca 2020

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słów

Mateusz Morawieckiej wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowski oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji wzięli udział w specjalnej konferencji prasowej. Prezes Rady Ministrów poinformował dziś o wielkim sukcesie, jakim w jego opinii były działania rządu wobec epidemii.

Podczas rozpoczętej po godzinie 10 konferencji szef rządu po raz kolejny podkreślił znakomite w jego opinii działania rządu wobec epidemii koronawirusa. Dla kontrastu Mateusz Morawiecki wspomniał o lekceważeniu świńskiej grypy przez rząd Platformy Obywatelskiej. Premier zadał retoryczne pytanie, czy ktokolwiek wierzy w to, że dzisiejsza opozycja lepiej poradziłaby sobie z kryzysem.

– Wyciągaliśmy rękę do opozycji. Chcieliśmy rozmawiać. Oni wiedzą, że tamte decyzje, podejmowane w dramatycznych okolicznościach, były właściwe – zapewnił Morawiecki.

Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorącoJarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorącoCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: "Największą wartością w obliczu kryzysu jest ratowanie każdego ludzkiego życia"

Mimo że zdecydowana większość obywateli spodziewała się ogłoszenia istotnych dla nich informacji dotyczących kolejnych zaleceń rządzących, przedstawiciele rządu postanowili poinformować o sukcesie, jakimi były ich działania wobec epidemii wirusa. "Nie przyszło nam do głowy, że można dokonywać selekcji ludzi, decydować o tym, kto może być leczony", przekazał Morawiecki, odnosząc się do działań niektórych państw europejskich na początku pandemii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Na sam koniec "Wiadomości" TVP Danuta Holecka zadziwiła widzów. Pojawił się drugi "prowadzący", o co chodzi?
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Prezes Rady Ministrów przeszedł następnie do podziękowań skierowanych do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. – Chcę podziękować ministrom Szumowskiemu i Kamińskiemu. Ich decyzje uratowały przed kataklizmem, takim jak w Europie Zachodniej. Dziś idziemy w lepszym kierunku, bezpieczniejszą drogą dla zdrowia i ratowania miejsc pracy.

Szef resortu zdrowia podziękował Polakom za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Wspomniał również wysiłek przedstawicieli służby zdrowia.

– Łatwo zapomina się o horrorze tamtych dni. Udało się modelu lombardzkiego, hiszpańskiego uniknąć. Dzięki temu, że Polacy byli zdyscyplinowani – wskazał minister. Zdaniem Szumowskiego Polska może się pochwalić jedną z najlepszych sytuacji epidemicznych w Europie i na świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Kolejny kraj otwiera się na turystów, ale nie przyjmie Polaków. Dlaczego nas nie chcą?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News