Mateusz Damięcki żąda przeprosin. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Czerwca 2020

Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę

Mateusz Damięcki zabrał głos w sprawie kontrowersyjnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Poszło o słowa dotyczące sejmowej hołoty. Znany aktor oczekuje przeprosin od prezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Okazał pan pogardę wobec mojego dziecka" - zadeklarował.

Ostatnie obrady parlamentu zmieniły się w jedną wielką awanturę. Wszystko za sprawą wniosku o wotum nieufności dla Łukasza Szumowskiego. Politycy opozycji zarzucają mu przekręty finansowe, w których miała brać udział rodzina ministra. Podczas mocnego wystąpienia Barbary Nowackiej głos zabrał sam Jarosław Kaczyński. Posłanka przypomniała o wydarzeniach, jakie miały miejsce na warszawskich Powązkach w 10 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Nawiązała w ten sposób do zarzutów o stawianie się polskiego rządu ponad prawem. Przypomnijmy, że prezes PiS-u złożył kwiaty na grobach swoich najbliższych, mimo że ona nie miała takiego prawa.

Tragiczne informacje, nie żyje znany polski dziennikarz. Miał tylko 45 latTragiczne informacje, nie żyje znany polski dziennikarz. Miał tylko 45 latCzytaj dalej

Mateusz Damięcki oczekuje reakcji Jarosława Kaczyńskiego

W momencie, gdy Nowacka mówiła o swojej śp. mamie, Jarosław Kaczyński stał odwrócony do niej plecami. Uwagę postanowił zwrócić mu Borys Budka. W ciągu sekundy doszło do słownej przepychanki między parlamentarzystami. Rozsierdzony lider Zjednoczonej Prawicy postanowił obrazić przedstawicieli opozycji. - Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział w tym Sejmie - wykrzyczał poseł Kaczyński. Wypowiedź ta obraziła nie tylko przedstawicieli opozycji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych
2. Wiadomo, co dalej z dystansem społecznym. Kancelaria premiera zabiera głos

Mateusz Damięcki za pomocą mediów społecznościowych odniósł się do słów lidera Prawa i Sprawiedliwości. Na swoim profilu na Facebooku zażądał od prezesa przeprosin. "Już bardziej chyba nie można okazać pogardy wobec człowieka, na rzecz którego powinien pracować zarówno rząd, jak i parlament. Wobec obywatela, Polaka, wyborcy. Wobec mnie. Panie Kaczyński, nie zna mnie pan, a mówi o mnie takie słowa?" - tłumaczy aktor. 

"Nie spocznę w dążeniu do usunięcia pana z życia politycznego mojego kraju. Popełnił pan wiele błędów. Ale ten jest jest niewybaczalny. Okazał pan pogardę wobec mojego dziecka. Tknął pan Frania. I będzie to pana bardzo, bardzo drogo kosztowało. 24 godziny. Odliczanie rozpoczęte. Mateusz Damięcki" - zakończył swój wpis.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje młody polski profesor. Media mówią o tragicznym wypadku
  2. Andrzej Duda zapowiedział kolejne 500 plus. Kto, kiedy i na co dostanie nowy bon
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. Kret pod powierzchnią Marsa. NASA dokonała przełomu w swoich badaniach

Źródło: naTemat