Marylin Monroe. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Grudnia 2019

Nieznana strona Marylin Monroe. Ikona Hollywood bardzo cierpiała

Marylin Monroe jest rozpoznawana przez miliony, a może i miliardy osób na całym globie. Niemal każdy, niezależnie od szerokości geograficznej, choć raz natknął się na wizerunek tej ikony popkultury, gwiazdy Hollywood. Nie wszyscy wiedzą, przez jakie piekło przeszła.

Znana z kultowych produkcji, takich jak "Książę i aktoreczka" czy "Pół żartem pół serio" aktorka skrywała wiele tajemnic. Przede wszystkim, tak naprawdę nie nazywała się Marylin Monroe. Norma Jeane Mortenson, tworząc swój pseudonim, bazowała na imieniu gwiazdy Broadwayu Marilyn Miller oraz nazwisku panieńskim swojej matki. Nim stała się dziewczyną, którą znamy nie tylko z filmów ale i zdjęć, czy dzieł sztuki masowej, przeszła jeszcze kilka przemian. W tym m.in. korekcję wady zgryzu. Platynowy blond nie był naturalnym kolorem jej włosów. 

Salmonella aż w 21 tonach polskiego mięsa. Takie wieści w same świętaSalmonella aż w 21 tonach polskiego mięsa. Takie wieści w same świętaCzytaj dalej

Marylin Monroe miała straszne dzieciństwo

Przed czym mogła uciekać, dokonując tych transformacji? Jej matka, kiedy Monroe była małą dziewczynką, cierpiała na schizofrenię paranoidalną - najcięższą odmianę tej choroby. Gladys Baker została umieszczona w szpitalu psychiatrycznym. Resztę życia spędziła w izolacji. Warto pamiętać, że w tamtych czasach (Monroe urodziła się w 1926 roku) opieka psychiatryczna była na zupełnie innym poziomie. Podobnie, jak i dostępność leczenia farmakologicznego.

Co stało się z przyszłą ikoną kina? Przez pewien czas opiekowała się nią przyjaciółka matki. Później trafiła do sierocińca.

 - Rodzice wszystkich dzieci w Domu (sierocińcu) umarli. Ja miałam co najmniej jednego rodzica – matkę. Ale ona mnie nie chciała. Zbyt się wstydziłam, aby próbować wyjaśnić to innym dzieciom. Szczęśliwa byłam tylko wtedy, gdy zabierano nas do kina - wspominała.

Od tamtej pory dziewczynka trafiała do różnych członków rodziny i domów zastępczych. W jednym z nich była molestowana. Jako 16-latka, aby uniknąć powrotu do sierocińca, wyszła za mąż za 21-letniego robotnika. Jej kariera rozpoczęła się, kiedy pracując w fabryce poznała fotografa. Choć żadne jej zdjęcie nie zostało opublikowane, zrozumiała, że chce zostać modelką.

Jej kariera ruszyła z kopyta, ale Monroe aż do śmierci nawiedzały demony przeszłości. Zmarła na skutek przedawkowania środków nasennych w wieku 36. Nie ma pewności, czy popełniła samobójstwo.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”

3. Zalegasz z opłatami? Twoje dane mogły znaleźć się w sieci

4. Zapomniany występ Zbigniewa Wodeckiego. Poznajecie gwiazdę, która z nim występuje?

5. Do weterynarzy w święta zgłaszają się dziesiątki osób. Tradycja, która powinna zniknąć na zawsze

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala