Martyna Wojciechowska. Instagram
Źródło: Instagram
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Grudnia 2019

Dlaczego Wojciechowska każe mówić na siebie "Martyna"? Naprawdę nazywa się inaczej

Martyna Wojciechowska, przez lata kariery, stała się marką samą w sobie. Podróżniczkę rozpoznaje większość Polek i Polaków. Gdyby jednak usłyszeli jej prawdziwe imię i nazwisko, nie wiedzieliby, o kim mowa.

O prawdziwych personaliach Martyny Wojciechowskiej zrobiło się głośno, kiedy podróżniczka, z okazji dnia dziecka, pochwaliła się swoją legitymacją szkolną.

- Zobaczcie co znalazłam! 1981 rok, moja legitymacja z Pałacu Młodzieży. Wtedy większość czasu spędzałam na treningach... gimnastyki artystycznej. Serio! Cudowny, szczęśliwy i beztroski czas - napisała wówczas na swoim Instagramie, życząc fanom udanego dnia dziecka.

13 grudnia był traumą dla milionów polskich dzieci. Dziś się o tym zapomina13 grudnia był traumą dla milionów polskich dzieci. Dziś się o tym zapominaCzytaj dalej

Ich uwagę przykuła jednak, nie serdeczność Martyny, a jej prawdziwe imię.

Martyna Wojciechowska nazywa się inaczej. Dlaczego nie używa prawdziwego imienia?

Martyna Wojciechowska, tak naprawdę nazywa się Marta Eliza Wojciechowska. Imię nadane przy urodzeniu nie przypadło do gustu nie tylko jej, ale i znajomym. Od dziecka nazywana była Martyną.

- W dokumentach figuruję jako Marta Eliza Wojciechowska, ale od dziecka wszyscy mówili na mnie Martyna. Do tego stopnia się to przyjęło, że nauczyciele wpisali imię Martyna na świadectwie maturalnym i… trzeba było je ponownie drukować - ujawniła w wywiadzie dla Miasta Kobiet.

Przyzwyczajenie to jednak nie wszystko. Podróżniczka i prezenterka postanowiła poznać etymologię i znaczenie obu imion. Wybór między nimi był dla niej oczywisty.

- Myślę, że imię zawiera pewną energię, determinując to, kim jesteśmy w życiu. Po latach dowiedziałam się, że Marta pochodzi z języka aramejskiego i oznacza piastunkę ogniska domowego, a Martyna pochodzi z łaciny i odnosi się do boga wojny. To drugie imię chyba po prostu lepiej oddaje mój charakter - wyznała w tym samym wywiadzie.

Martyna Wojciechowska tak naprawdę nazywa się inaczej

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pobierasz dwa razy 500 plus, zmniejszą ci wypłatę. Bezlitosny wyrok Trybunału

2. Nie żyje 17-latek. Wszystko przez zbyt gwałtowny ruch głową

3. Ksiądz dziękował za głosowanie na konkretną partię. Właśnie awansował

4. Jolanta Kwaśniewska znów została pomówiona. Składa zawiadomienie i przypomina przykrą historię z przeszłości

5. Janusz Korwin-Mikke ze szczegółami o pierwszych razach. Reakcja publiczności bezcenna

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne