Martyna Wojciechowska poruszyła temat depresji.. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Stycznia 2020

Wojciechowska zdobyła się na intymne wyznanie. Zdaniem wielu jeszcze pogorszyła sprawę

Martyna Wojciechowska w swoim wpisie w mediach społecznościowych poruszyła temat depresji. Prawdopodobnie nie miała złych intencji, a wręcz przeciwnie, jednak przez większość internautów zostało odebrane to inaczej. W komentarzach niektórzy nie kryją oburzenia i zdziwienia jej postawą. "Nie wiem, czy część wpisu nie jest ciosem w tych, co mają doła".

Martyna Wojciechowska uchodzi za niezwykle silną i ciekawą kobietę. Dla wielu jest wzorem i autorytetem, a jej program "Kobieta na krańcu świata" śledzi tysiące widzów. Podziwiają jej odwagę, siłę, energię i empatię, jaką darzy ludzi. Jej wpisy w mediach społecznościowych zawsze wzbudzają wielkie zainteresowanie i są szeroko komentowane, płynie z nich zwykle wiele ciepłych i motywujących słów oraz przekaz, który słynna podróżniczka przesyła swoim fanom. Jednak ostatni wpis, w którym poruszyła temat depresji, nieco ich zaskoczył i wzbudził wiele kontrowersji.

Pies jako szczeniak został zaatakowany i okaleczony przez własną matkę. Teraz znalazł kochający domPies jako szczeniak został zaatakowany i okaleczony przez własną matkę. Teraz znalazł kochający domCzytaj dalej

Martyna Wojciechowska zabrała głos w sprawie depresji i wywołała falę negatywnych komentarzy

Dziennikarka i podróżniczka zaczęła swój wpis od słów, w których stwierdza, że minęło już wystarczająco sporo czasu od początku nowego roku, aby zobaczyć, że tak naprawdę "niewiele się zmieniło, a miało być całkiem inaczej". Później podzieliła się z internautami swoją refleksją w temacie tego, jak wiele mamy planów i marzeń, a jak niewiele z nich realizujemy. Wytknęła przy tym swoim fanom ich niepowodzenia, stawiając pytania, które mają ich naprowadzić na przyczynę takiego stanu rzeczy. Zasugerowała, że jeśli czegoś nie jesteśmy w stanie osiągnąć, to może dlatego, że nie chcemy.

"A ja się zastanawiam, ile pragnień potrafimy wypowiedzieć tak łatwo, jakby od niechcenia, a potem nie robimy nic, żeby je zrealizować? A może nie chcemy tego tak naprawdę? - zwróciła się do nich" - napisała Martyna Wojciechowska w swoim wpisie na Instagramie.

"Większość z nas nie ma odwagi zmienić swojego uporządkowanego życia. I szukamy wytłumaczenia, dlaczego tego nie zrobiliśmy. Bo przecież zawsze łatwiej powiedzieć, że - owszem, o czymś tam myślałam, ale przeszkodziło mi... No właśnie, co? Zdrowie, dziecko, obowiązki, rozsądek, pogoda... Niepotrzebne skreślić" - dodała.

"Ale wierzę też, że odwaga to kwestia decyzji. Jeśli jest tak bardzo źle, to co mogę zrobić? Zawsze płynąć do góry, na powierzchnię. Uwierzyć. Bo każdy z nas, bez wyjątku, ma ten potencjał, który wywołuje zmianę. Przekonałam się o tym wiele razy tu w Polsce i na wszystkich krańcach świata, na które dotarłam" - zaapelowała do swoich fanów.

Wojciechowska prawdopodobnie nie miała złych intencji, wręcz przeciwnie. Chciała podtrzymać na duchu, dodać wsparcia, siły i motywacji wszystkim, którym w życiu jest ciężko i walczą z przeciwnościami losu i depresją. Jednak przez wielu internautów jej wpis został odebrany negatywnie. W komentarzach nie kryją swojego zdziwienia i oburzenia.

"Dziwnie odebrałam ten post. Zupełnie niepodobny do Martyny" - przyznaje jedna z fanek.

"Nie wiem, czy druga część tego wpisu nie jest właśnie ciosem w tych, co mają doła, to chyba nie pomaga. (...) czemu spokojne życie ma być złe? Musimy zawsze gonić? Zawsze biec? Może sami sprawiamy, że ludzie ze spokojnym życiem, które jest fajne, czują się niekomfortowo przez takich jak My?" - pisze inna osoba.

"Ja akurat nie wsadziłabym do jednego worka: dziecka z pogodą, rozsądkiem czy innymi rzeczami, które przeszkadzają. Można realizować siebie, ale jeśli się powołało dzieci na świat, to warto się nad tym pochylić. Może czasem zamiast realizacji siebie" - dodaje inny internauta.

Poniżej udostępniamy treść całego wpisu Martyny Wojciechowskiej na Instagramie.

instagram.com/martyna.world

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy

2. Niewiarygodne znalezisko po pożarach w Australii. Przez lata mieszkańcy nie mieli pojęcia

3. Wybuch w kamienicy w Poznaniu. Ujawniono ostatnie słowa jednej z ofiar

4. Rydzyk został właśnie wmieszany w jedną z największych afer ostatnich lat. W tle ogromne pieniądze

5. Polska aktorka trafiła do szpitala z pękniętym tętniakiem. Teraz przeżywa kolejny dramat

6. Zaskakujące zdjęcie Rydzyka z młodości. Miał narzeczoną?