Martyna Wojciechowska podzieliła się bolesnymi wspomnieniami. East News/Tricolors
Źródło: East News/Tricolors
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 16 Listopada 2020

Martyna Wojciechowska w poruszającym wyznaniu, ból i ogromny smutek. "Czy poroniłam kiedyś ciążę? Tak"

Martyna Wojciechowska w swoim felietonie w "Wysokich obcasach" nawiązała do jednego z najgorętszych tematów ostatnich tygodni - decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embriopatologicznej. Podzieliła się również z czytelnikami szczegółami z dramatycznych chwil swojego życia.

Martyna Wojciechowska podzieliła się z czytelnikami "Wysokich obcasów" swoimi wspomnieniami z niezwykle ciężkiej sytuacji życiowej. Znana podróżniczka we wzruszających słowach zawarła istotę tego, o co walczą kobiety na ulicach polskich miast już od kilku tygodni.

Nie żyje aktor znany z Nie żyje aktor znany z "Barw Szczęścia" i "Ojca Mateusza". Zmarł nagle w wieku 69 lat, fani pogrążeni w żałobieCzytaj dalej

Poruszające wyznanie Martyny Wojciechowskiej

Choć zdawać by się mogło, że temat Marszu Niepodległości i pedofilii w Kościele nieco przyćmił Strajk Kobiet, sprawa wciąż jest ważna i dalej odbywają się protesty związane z kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności aborcji embriopatologicznej z polskim prawem.

Złamanie jednego z filarów tzw. kompromisu aborcyjnego po dziś dzień budzi ogromne emocje i, jak udowadniają sondaże, sprzeciw zdecydowanej większości społeczeństwa. W sprawie zabrało głos wielu polityków, dziennikarzy, a nawet gwiazd show-biznesu. Do sprawy ustosunkowała się również na swoim Instagramie znana podróżniczka, Martyna Wojciechowska.

Była redaktor naczelna polskiej edycji "National Geographic" jako przykład dla Polek podawała Islandię. Martyna Wojciechowska zachęcała w swym wpisie do dążenia do tego, by w Warszawie wprowadzono podobne regulacje do tych, które panują w Rejkiawiku. W swoich mediach społecznościowych wyraźnie poparła także inicjatywę Strajku Kobiet.

Teraz Martyna Wojciechowska postanowiła nieco bardziej zagłębić się w temat i w swoim felietonie na łamach "Wysokich obcasów" uargumentować swoje stanowisko dotyczące postanowienia Trybunału Konstytucyjnego. Posłużyła się przy tym swoją własną historią, która wywołuje prawdziwe wzruszenie.

Jarosław Jakimowicz wypalił do medyka na wizji, włos jeży się na głowie. Znów nie umiał się zachować?Jarosław Jakimowicz wypalił do medyka na wizji, włos jeży się na głowie. Znów nie umiał się zachować?Czytaj dalej

Podróżniczka opowiada o poronieniu

Martyna Wojciechowska w swoim felietonie dla "Wysokich obcasów" wprost pisze, że często jest jej wstyd, że pochodzi z kraju, w którym łamane są podstawowe prawa człowieka. Możliwość wyboru powinna być zdaniem podróżniczki bezdyskusyjna, a każda kobieta musi mieć możliwość decydowania o swoim ciele.

"Decyzja o przerwaniu takiej ciąży nie jest kaprysem czy chwilową słabością, jak chcieliby to przedstawić niektórzy. To dramatyczny wybór matek, do którego każda z nas powinna mieć prawo w obrębie swojego sumienia" - tłumaczy Martyna Wojciechowska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Zakupy dzisiaj zrobimy, jednak nie wszędzie. W sklepach sporo ograniczeń
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

Dziennikarka znana z programu "Kobieta na krańcu świata" w bardzo dramatycznych słowach odwołuje się do swojej własnej przeszłości. Wspomina moment, w którym dowiedziała się, że jej ciąża jest zagrożona i odczucia, z jakimi wówczas się mierzyła.

"Czy poroniłam kiedyś ciążę? Tak. Czy miałam badania prenatalne? Tak, nawet te zaawansowane, bo podstawowe, przesiewowe okazały się niewystarczające. Czy przepłakałam wiele nocy, zastanawiając się, co zrobię, jeśli okaże się, że płód jest uszkodzony? Tak. Ale wtedy miałam wybór. Miałam przede wszystkim dostęp do badań, których lekarze teraz być może nie będą chcieli przeprowadzać w obawie przed konsekwencjami. Dlatego jestem za tym podstawowym wyborem" - pisze Martyna Wojciechowska.

Podróżniczka, która sama jest matką 12-letniej dziewczynki nie kryje oburzenia tym, w jakim świecie przyjdzie dorastać jej córce. Martyna Wojciechowska zaznacza też, że jest przekonana, że rząd wykorzystał pandemię po to, by przeforsować to skandaliczne postanowienie.

źródło: pudelek.pl

Dziennikarka TVP Info przeżyła dramat. Zmagała się z ciężką chorobą, ujawniła zdjęcia i wyznała, co się działoDziennikarka TVP Info przeżyła dramat. Zmagała się z ciężką chorobą, ujawniła zdjęcia i wyznała, co się działoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające sceny w polskim szpitalu. Zmarły przez 8 godzin leżał obok innych pacjentów, nikt nie zareagował
  2. Królowa polskich warzyw, jej regularne jedzenie przedłuża życie. Świeża i kiszona - w każdej formie powinna znaleźć się na twoim stole
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Wielka Brytania chce zbudować kosmiczne elektrownie. Wyjątkowy pomysł budzi zainteresowanie NASA od lat