Martyna Wojciechowska. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 15 Czerwca 2020

Martyna Wojciechowska zaapelowała do wszystkich Polek i Polaków. Nie wytrzymała ataków na LGBT

Martyna Wojciechowska znana jest ze swoich feministycznych i liberalnych poglądów. Podróżniczka postanowiła zająć stanowisko w sprawie skandalu wokół słów Jacka Żalka. Zdaniem wielu komentatorów poseł Porozumienia dopuścił się dehumanizowania osób LGBT.

Do awantury z udziałem posła Żalka doszło w ubiegły piątek na antenie TVN24. Prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska w zdecydowany sposób zareagowała na słowa posła o tym, że "LGBT to nie ludzie" i zakończyła rozmowę.

Zadziwiająca awantura tuż po Wiadomościach TVP. Prowadzący nie wytrzymałZadziwiająca awantura tuż po Wiadomościach TVP. Prowadzący nie wytrzymałCzytaj dalej

Martyna Wojciechowska chwali swoją koleżankę

Teraz do całej sytuacji odniosła się koleżanka Kolendy Zalewskiej ze stacji, Martyna Wojciechowska. - Możemy się różnić kolorem skóry, pochodzeniem, wykształceniem, wiarą, którą wyznajemy, kulturą, w której się wychowaliśmy, poglądami politycznymi, orientacją seksualną. Jednak niezależnie od tego, co nas różni, jest jedna podstawowa PRAWDA, KTÓRA NAS ŁĄCZY. Jesteśmy ludźmi - czytamy na profilu podróżniczki. - Kobieta, mężczyzna, heteroseksualista, homoseksualista, transseksualista, ateista, człowiek głęboko wierzący - to LUDZIE - pisze Wojciechowska. - Niezależnie od tego, czy się ideologicznie zgadzamy czy nie, nikt nie ma prawa danej grupy nawet w nazewnictwie pozbawiać CZŁOWIECZEŃSTWA. Za każdą ideą stoi CZŁOWIEK. Prawdziwy. Z krwi i kości - podsumowała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz zadziwił wiernych na niedzielnej mszy. Modlił się, aby Bóg dał jego kandydatowi zwycięstwo
2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin

Jednocześnie podróżniczka przypomina o tym, że historia pokazuje nam konsekwencje obojętności i zapominania o naukach płynących z doświadczeń poprzednich pokoleń. Namawia również do tego byśmy zawsze reagowali, gdy widzimy dehumanizację. - Brawo Katarzyna Kolenda-Zaleska - kończy swój post.

Warto zaznaczyć, że w obronie Jacka Żalka stanął natomiast prezydent Andrzej Duda. - To jest ideologia, nic innego. Jak dzisiaj silny jest ten prąd, to pokazuje wczorajsza sytuacja, kiedy z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia. Nazwał to po prostu ideologią. Próbuje się nam proszę państwa wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia - mówił prezydent podczas spotkania ze swoimi zwolennikami na Opolszczyźnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposób
  2. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Chińczycy chwalą się, że stworzyli skuteczną szczepionkę. "Po podaniu naszej szczepionki pojawiają się przeciwciała"

Źródło: Facebook | Martyna Wojciechowska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News