martyna wojciechowska. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 10 Sierpnia 2020

Porażające słowa Martyny Wojciechowskiej, nikt się nie spodziewał. Mówi o samobójstwie, zaszczuciu i depresji

Martyna Wojciechowska znana jest nie tylko ze swoich podróżniczych programów, które cieszą się nadal popularnością i mają rzeszę fanów. Stara się również walczyć o równość, prawa kobiet i prawa człowieka. Jest dogłębnie poruszona zatrzymaniem aktywistki Margot i ustosunkowała się do sytuacji osób LGBT+ w Polsce.

Podrożniczka postanowiła zabrać po raz kolejny głos w sprawie zatrzymania niebinarnej aktywistki Margot, która celowo nazywana jest "mężczyzną", w celu upokorzenia jej za tożsamość płciową. Zniewolenie, uciśnienie i upokorzenie, to kwestie, które dla Wojciechowskiej nie mogą być pozostawione bez komentarza. 

Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"Czytaj dalej

Martyna Wojciechowska w ostrych słowach: "Zaszczuty możesz się zabić"

Coraz więcej znanych i lubianych opowiada się za uciśnionym w Polsce środowiskiem i społecznością LGBT, należącą do mniejszości seksualnych. Obóz rządzący oraz nienawistni ludzie, którzy upokarzają ludzi za ich orientację seksualną i tożsamość płciową, nie potrafią pojąć, że jest to krzyk rozpaczy "tu jestem" i odpychają myślami, słowami, przemocą i agresją tych, których powinni wspierać. W sobotę Dawid Podsiadło razem z innymi artystami podczas Męskiego Grania zaapelował do Polek i Polaków, prześmiewczo komentując słowa Kingi Dudy. Wyraził wsparcie dla społeczności LGBT+ wystawiając tęczową flagę na scenę. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Ustawą zdelegalizują zakupy bez maseczki. Prace nad nowym prawem możliwe jeszcze w tym tygodniu

Tym razem Martyna Wojciechowska nie wytrzymała po raz kolejny. Niedawno ukazała zdjęcie przyduszanej aktywistki, porównując czynności funkcjonariuszy do śmierci George’a Floyda. Jej wpis wywołał wiele kontrowersji, co sprowokowało ją do kolejnego. Zaapelowała o równość, miłość, szacunek i tolerancję.

- Czytam Wasze komentarze pod wczorajszym postem. I jest mi smutno. Bo przecież to, co się teraz w Polsce dzieje, to nie jest kwestia JEDNEGO DNIA, jednej sytuacji. KAŻDA FORMA WYKLUCZENIA LUDZI PROWADZI DO AGRESJI I NIENAWIŚCI. Każdy z nas ma udział w tym, co dzieje się teraz. Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby rdzenni Amerykanie czy Afroamerykanie byli traktowani na równi z białymi. Dziś segregacja rasowa wydaje się nam wstydliwym reliktem przeszłości. Kiedyś Hitler zdołał wmówić ludziom, że Inni nie są ludźmi. Dziś Niemcy się tego wstydzą. Kiedyś prawa kobiet nie istniały (poza prawem do gotowania i wychowywania dzieci). Dziś, jeśli ktoś tak myśli, to chyba jednak wstyd, prawda?"

Groźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanówGroźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanówCzytaj dalej

- Podczas ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w Warszawie, działy się rzeczy, które nigdy nie powinny się wydarzyć w demokratycznym kraju prawa. "Czy demonstracja była pokojowa?” - pytacie. A ja zapytam: "co musi się stać, żeby grupa osób z pokojowymi zamiarami przestała być pacyfistycznie nastawiona?". "A widziałaś, co ta dziewczyna robiła na filmiku chwilę wcześniej?" - piszą inni. Wyobraź sobie, że przez większość życia ktoś mówi Ci jak masz żyć, że jesteś do niczego, bo jesteś inny/inna, bo czujesz pociąg płciowy do kogoś innego niż większość uważa, że powinieneś/powinnaś. Jak długo możesz to wytrzymać? Walczyć ze swoją naturą? Czy któregoś dnia nie masz dość? Nawet ja mam! Zaszczuty możesz się albo zabić (co, niestety robi coraz więcej młodych homoseksualnych osób!), albo pogrążyć w depresji, albo powiedzieć DOŚĆ  - pisała Martyna Wojciechowska na swoim Instagramie.

martyna wojciechowska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Dziesiątki ofiar, wielu zaginionych. Sytuacja jest dramatyczna. Porażające wieści ze świata

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!